Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahmin doğru çıkarsa Türkiye uçar!

14.08.2009 03:49
TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılında petrol ithal eden bir ülke olmaktan çıkacağını söyledi.
Bir dizi incelemede bulunmak için Adıyaman'a gelen TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Şambayat Kuyusu'nda incelemelerde bulundu. Zaman zaman gelip üretim tesislerini gezdiğini belirten Uysal, Türkiye'deki bütün sahaları bildiğini ifade etti. Adıyaman'a sürekli geldiğini söyleyen Uysal, 1980'de 15 bin varil petrol çıkarttıklarını belirterek, Adıyaman'da petrolün bulunmasıyla TPAO'nun tarihi rekoru kırdıklarını kaydetti.

Adıyaman'ın 2008 yılında 7 bin, bu yıl ise 10 bin varil petrol çıkarttığını söyleyen Uysal, bu yüzden Adıyaman'ın kendisinin yanında ayrı bir yeri olduğunu ifade etti. TPAO'nun son yıllarda çok büyük projelere imza attığını vurgulayan Uysal, Türkiye'nin en karlı kuruluşunun TPAO olduğunu belirtti. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyleyen Uysal, artan üretimleri ile birlikte karın da arttığını dile getirdi.

Ayrıca, Karadeniz'de çok ciddi yatırımları olduğuna dikkat çeken Uysal, "Karadeniz'de 4 milyar dolara ulaşan bir yatırımımız var. Bir sondaj çalışmamız var. Sondaj gemisi ile anlaşmamızı yaptık. Sondaj Gemimiz 2010'un Ocak ayında boğazlardan geçecek. Bununla birlikte Karadeniz'de sondaj çalışmalarımız başlayacak. dedi.
Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri