Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye ve Almanya'da gözler Mesut'ta

15 Aralık 2008 / 18:07
"Mesut Özil Almanya için mi, yoksa Türkiye için mi oynayacak."
Alman 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de oynayan Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil'in (20), Almanya A Milli Takımı için mi, yoksa Türk A Milli Takımı için mi oynayacağı sorusu, Alman spor basınını yoğun şekilde meşgul ediyor.

Spor dergisi Kicker'de, "Özil Türkiye için mi oynayacak" başlığıyla yayınlanan bir haberde, Alman 21 Yaş Altı Takımı'nda 11 kez forma giyen ve 4 gol atan Mesut'un, Türkiye Futbol Federasyonu'nun istemesine rağmen gelecekte de Almanya için görev yapmasının beklendiği, ancak Mesut'un son olarak her şeye açık olduğu şeklinde yaptığı açıklamanın herkesi şaşırttığı belirtildi.

Bild gazetesi de "Almanya ya da Türkiye" başlığıyla verdiği haberde, Mesut'un, Löw'ü kıvrandırdığı belirtilerek, Mesut'un FIFA kurallarına göre 21 yaşını dolduracağı 15 Ekim 2009 tarihine kadar oynayacağı milli takımı değiştirebileceği, 2 ay önce de Türkiye'den gelen teklifi reddettiği hatırlatıldı.

Mesut'un, hangi milli takımda oynayacağı yönündeki tartışmaları yeniden alevlendirdiği ve bu konuya açıklık getirmediği kaydedilen bir diğer haberde, Mesut'un "Gönül isterdi ki her ikisi için de oynayayım" şeklindeki sözlerine yer verildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri