Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'de 56.9 milyon Visa kart var

21 Ocak 2009 / 19:56
Türkiye'deki Visa markalı kart sayısı, 2008'de yüzde 13 artışla 56,9 milyona ulaştı.
Visa Europe'un 2008 yılı Avrupa ve Türkiye sonuçları İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında açıklandı. 2008 yılında Visa'nın kart sayısı ve kullanım açısından pazar payının yüzde 55'e yükseldiği belirtilen toplantıda, şirketin krize rağmen 2009 yılı için Türkiye'deki yüzde 20 büyüme hedefini koruduğu da ifade edildi.

Toplantıda konuşan Visa Europe CEO Vekili Philippe Menier, Avrupa'da yapılan alışverişlerde Visa markalı kartların kullanım hacminde geçen yıla göre yüzde 10,3 oranında artış kaydedildiğini, giderek zorlaşan piyasa koşulları karşısında Visa'nın bankalara, perakende sektörüne, iş dünyasına ve tüketicilere sunduğu kaliteli servislerin, başarılarının devamlılığında büyük rol oynadığını belirtti. Türkiye'nin yüzde 34'lük büyümesi ile Avrupa'daki bu büyümeye önemli katkıda bulunan ülkelerden biri olduğuna dikkat çeken Menier, bunun Türkiye'nin büyüme potansiyelini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

"VISA EUROPE, TÜRKİYE'DE YÜZDE 20 BÜYÜME HEDEFLİYOR"
Üçüncü çeyrek sonuçlarına göre, Türkiye'deki her 100 TL'lik yıllık harcamanın 13 TL'sinin Visa kartları ile yapıldığını belirten Visa Europe Bölge Genel Müdürü Berna Ülman ise, 2008 sonu itibariyle toplam Visa kart sayısının yüzde 13'lük artışla 56,9 milyona ulaştığını aktardı. Visa'nın Türkiye'de kart adedi ve kullanım açısından pazar payını yüzde 55'e yükselttiğine dikkat çeken Ülman, 2009 yılında yaşanacağı öngörülen ekonomik durgunluğa rağmen yüzde 20 büyüme hedefinden vazgeçmediklerini sözlerineekledi.

Ülman, "Visa Europe olarak Türkiye'de her kesimden tüketiciye ihtiyaçları doğrultusunda farklı ödeme çözümleri üretiyor, en yenilikçi ürünlerimizi üye bankalarımız aracılığıyla pazarın hizmetine sunuyoruz. Bu şekilde nakitten pay almaya devam edeceğimizi görüyoruz. Tüm temel göstergeler pazar liderliğimizi ve sektördeki büyümenin lokomotifi olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 8044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri