Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'de bir ilk gerçekleşti!

26.09.2010 15:44
Türkiye'de ilk kez bir kol nakli yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki bir kişinin iki kolunu, Türkiye'de ilk kez yapılan bir ameliyatla silaj makinesinde çalışırken meydana gelen iş kazasında iki kolunu kaybeden bir kişiye nakletti.

Muğla'nın Milas ilçesinde motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında ölen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 23 yaşındaki Fatih Demirel'den alınan iki kol ile, Aydın'da yaşayan ve 2008'de geçirdiği iş kazası sonucu iki kolu dirsekten kopan Cihan Topal dün gece yarısı ambulansla Antalya'ya getirildiler.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özkan ve ekibi sabaha dek süren bir operasyonla iki kolu, Cihan Topal'a naklettiler.

Cihan Topal'ın ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındığı, operasyonla ilgili açıklamanın Doç. Dr. Özkan tarafından yarın veya yarından sonra yapılacağı bildirildi

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri