Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'de yüz yıllık müthiş değişim

16.02.2010 01:18
Artık Türkiye eski Türkiye değil, gelişen dünya şartların çağdaş normlarına ayak uydurdu. Bu durum sancılıda olsa çıkar odaklarının işine gelmesede ok yaydan çıktı, mızrak çuvala sığmıyor...

Uzun zamandır toplumumuz korku, terddüt ve gerginli içinde yaşıyordu. Bu korku ve gerginlik havasını körükleyen belli çevreler var. Bu çevreler teşkilatlanmış, köşe başlarını tutmuş, devleti medyayı, yargıyı ele geçirmiş pek küçük azınlık, sahip oldukları bu avantajlarla, dağınık güçsüz ve sahipsiz çoğunluğa daima galebe çalmış, toplumu kendi istedikleri şekilde yönetmişlerdir.

 

Bu şirret, yaygaracı, edepsiz, küstah azınlık kendi çıkar ve saltanatları tehlikeye düştüğü anda, faili meçhul cinayetlere başvurmakta, darbe yapmakta ve bu alçakça hareketlere zemin hazırlamak için medyadaki kıç yalayıcılarını kullanarak koro halinde yaygaraya başlamakta, yalan ve iftira makineleri devreye sokmakta.

Artık medyada öyle yiğit ve korkusuz gazeteciler varki, Türkiye’deki düşmanlık senaryosunu yazıp sahneye koymaya çalışan ihanet odaklarını ve maksatlarının perde arkasını kamuoyuna yansıtıyor ve faili meçhul cinayetlerin üstüne hapis yatma pahasına canını tehlikeye atarak, korkusuzca gidiyor…

İşte bu gazetecilerden biri olan, Bir çok faili cinayete imza attığı iddia edilen Jitemin varlığını belgelerle ve fotoğraflarla ilk Türkiye’ye duyuran ve İsveç’te yaşayan Kürt aydını Kemal Burkay’la yaptığı röportajlarla başta 93 ylında ki 33 erin şehit olma olayının perde arkasını Türkiye’ye duyuran usta gazeteci Ramazan KERPETEN Tüm tecrübesiyle Türkiye’de ki müthiş değişimi ve faili meçhul cinayetlerin perde arkasını yazdı.

Ramazan Kerpeten'in yazısı...

http://www.habername.com/yazi/ramazan-kerpeten-mutlu-yarinlarin-resmini-gordum..-3585.htm

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri