Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'den giden 5 ambulans Gazze'de

30 Aralık 2008 / 18:29
Türkiye'nin Filistin'e yardım programı çerçevesinde gönderdiği tam teşekküllü 5 ambulans, bugün Kerem Şalom geçiş noktasından Gazze Şeridi'ne ulaştırıldı.
Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresinin (TİKA) organizasyonuyla temin edilen ambulanslar,Gazze'de bir ulaştırma firmasının şoförleri tarafından alınarak, Gazze Şeridi'nin 5 kentindeki 5 hastaneye teslim edilecek.

Ambulanslarla birlikte, Türkiye'den gönderilen gıda yardımının 70 tonluk bölümü de bu sabah Gazze'ye girdi. Şeker ve undan oluşan ve son birkaç gün içinde Gazze'ye ulaştırılan gıda yardımının toplamı 330 tonu buldu.

Türkiye, bu ay içinde 10 tam donanımlı ambulansı da Batı Şeria'daki Filistin Yönetimine teslim etmişti. Ambulanslar, üzerinde Türk hükümeti tarafından hibe edildiklerine ilişkin Arapça yazı taşıyor.

TİKA, Gazze'deki elektrik darboğazını da göz önünde bulundurarak, söz konusu hastaneler için jeneratör göndermeyi de planlıyor.

İsrail ordusu Gazze Şeridi'nde operasyonlarını sürdürürken, Kerem Şalom geçiş noktası iki gündür Gazze'ye yardım aktarılması için gündüz saatlerinde aralıksız açık tutuluyor.


Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri