Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'yi sarsan vatana ihanet iddiası

30.10.2010 01:12
'Siyasi ve Askeri casusluk' soruşturmasında, skandalın ayrıntıları ortaya çıktı.
Fuhuşla tuzağa düşürüp, ihanet çarklarını, şantajla döndürüyorlardı. İddiaya göre, bu yöntemle ele geçirdikleri, askeri bilgi ve projeleri, yabancı gizli servislere veriyorlardı. Tabii para karşılığında...AYRINTILAR TÜYLER ÜRPERTİYOR

Siyasi ve Askeri casusluk soruşturması, "vatana ihanetin" skandal ayrıntılarını da ortaya çıkardı. İddiaya göre çete, çok gizli milli savunma strateji ve planlarımızı, yabancı ajanlara verdi.

ÇOK GİZLİ KOZMİK BELGELER SIZDIRILDI

Casusluk şebekesinin, Deniz Kuvvetlerinde girmedik yer, ulaşılmadık sır bırakmadığı ileri sürülüyor. İddiaya göre, çete Marmaris-Aksaz Deniz Üs Komutanlığı,Deniz KuvvetleriKomutanlığı ve Deniz Harp Komutanlığı'na ait karargahlardan çok gizli kozmik gizli belgeleri sızdırdı.

TATBİKAT, HAREKAT PLANLARI VE KROKİLER

Örgütün eline geçtiği söylenen belgeler arasında, tatbikatlar ve harekat planları da var. Bazı birliklerin nöbet yerleri ve güvenlik kamera noktalarının gösterildiği krokilerin de şebeke tarafından ele geçirildiği öne sürülüyor. Dahası bazı kışlaların bütün bina ve yollarının, hava üstlerinin ve uçak hangarlarının da yaka kamerasıyla görüntülendiği biliniyor.

HARP OYUNLARI DA CASUSLARDA

Vatana ihanetle suçlanan casusların, muhtemel bir savaş halinde alınacak tedbirler ve güvenlik yöntemlerini simüle eden harp oyunlarını da ülke dışına servis ettiği iddia ediliyor.

GİZLİ BELGELER YUNAN KADIN AJANDA MI?

Yabancı servislere sızdırılan belgeler arasında, Yunanistan'la muhtemel bir savaşın planları da var. İddiaya göre, belge servis işlemi bir Yunan kadın ajan aracılığı ile yapıldı. Çetenin, sızdırdığı bilgiyi bu kadın ajan üzerinden Yunanistan'a aktardığı öne sürülüyor.Polis şimdi, bu Yunan kadın ajanın peşinde.


SAMANYOLU HABER TV

 

 

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri