Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boyner'i terleten türban sorusu!

31.03.2010 00:05
TÜSİAD Başkanı Boyner'e canlıda öyle bir soru soruldu ki şaşırdı. Türbana göz kırpan Boyner'in çalışanları arasında türbanlı yok!

Fatih Altaylı, Habertürk ekranlarında TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'i ağırladı. Boyner gündemdeki anayasa değişikliğinden ekonomik krize kadar Altaylı'nın sorularını cevapladı.

Altaylı'nın türban üzerine sorduğu bir soru Boyner'i hayli şaşırttı. Türban konusundaki demokratik tavrı bilinen TÜSİAD'ın çiçeği burnunda Başkanı, Boyner mağazalarında türbanlı personel olup olmadığını soran bir izleyici maili üzerine zor anlar yaşadı.

 

 
1 / 7


 

Programda bir izleyiciden gelen özel soruyu da sormak istediğini söyleyen Altaylı, türban konusunda pozitif olan Ümit Boyner'in mağazalarında "türbanlı çalışanın olup olmadığını" sordu. Soru karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Boyner, bu konuda bilgisinin olmadığını söyledi. İşte Boyner'in cevabı;

"Bunu mağazalara sormak lazım. Açıkçası bunu bilmiyorum bu kurumsal duruşumuzdan mı kaynaklanıyor ama türban konusunda kişisel bir yaklaşımım bu. Yanlız şunu söylemem lazım. Ben özellikle eğitim konusunda yani devletten alınan hizmet konusunda herkesin eşit olması gerektiğini söylüyorum ama işyerinde yok. Bilmiyorum yani bu durumsal bir duruşmudur..."

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri