Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuvalette Tartıştığı kişi Hakim olunca

23 Mayıs 2008 / 11:08
Bursa Adliyesi'nin tuvaletinde sigara içerken yakalandığı hakimi tanımadığı için rest çeken bir kişi, kardeşinin davasını takip etmek için girdiği duruşmada kendisini uyaran kişinin hakim olduğunu görünce şok oldu.
Hakim, duruşmaya bir polis çağırarak kapalı alanda sigara içen şahsa tutanak tutturdu. 62 YTL para cezası kesilen şahıs, kendisini polis merkezine götüren mübaşiri atlatarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, S.E. sabah saatlerinde kardeşinin yargılandığı davayı izlemek için Adalet Sarayı'na geldi. Büyük bir heyecanla duruşmayı bekleyen S.E sigara içmek istedi. Fakat şahıs, adliyede daha önce sigara içilen bölümlerin kilitli olduğunu görünce tuvalete girdi. O esnada tuvalette olan 9. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Levent Sabancı da şahsı uyararak, kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olduğunu söyledi. Kendisini uyaran kişinin hakim olduğunun bilmeyen S.E, "Sen ne karışıyorsun. İşine baksana" diyerek hakimi tersledi. Hiç bir şey söylemeden duruşma salonuna geri dönen hakim Sabancı, davalarını görmeye devam etti.

Bu sırada kardeşinin davasını takip etmek için duruşmaya giren S.E kendisini tuvalette uyaran kişinin hakim olduğunu görünce şok oldu. Hakim Levent Sabancı da şahsı tanıyınca, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen adliye karakolu görevlisi polis, kapalı alanda sigara içen S.E için tutanak tuttu. Mübaşir S.E.'yi polis merkezine götürmek isterken, tuvalete gitmesi gerektiğini bahane eden şahıs kayıplara karıştı. Kimlik bilgileri kardeşinin adından belirlenen S.E. için 62 YTL para cezası kesileceği öğrenildi.

(İHA)


Bu haber toplam 2480 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri