Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüzmen'den çok sert açıklama

05 Ekim 2008 / 12:00
"Binlerce yıldır Türk devleti kendisinin geleceğine göz diken bu tür mihraklara karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir."
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütünce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak, "Binlerce yıldır Türk devleti kendisinin geleceğine göz diken bu tür mihraklara karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir ve kökünü kazıyacaktır" dedi.

Bakan Tüzmen, çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser'in Silifke ilçesinde düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere geldiği Mersin'de şehit yakınları başta olmak üzere tüm vatandaşlara başsağlığı diledi. Tüzmen, şöyle konuştu:

"Bu şerefsizlerin son yaptıkları saldırı da yanlarına kar kalmayacaktır. Binlerce yıldır Türk devleti kendisinin geleceğine göz diken bu tür mihraklara karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir ve kökünü kazıyacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini dile getiren Tüzmen, şunları söyledi:

"Bu şerefsizlerin yaptıkları sadece kendi kapasiteleriyle alakalı değil, son olaylarla da gözlemlendiği gibi başka ülkelerin bu işe dahil olduğuna dair çeşitli yorumlar yapılıyor. Bunu da çok ciddi şekilde takip ediyoruz. Buradaki şerefsizlere aynı şekilde destek veren ülkeler de şerefsizliklerine devam edecektir. İçeriden ve dışarıdan çeşitli hainler bu ülkenin bekasını tehdit unsurları haline getirmeye çalışmışlardır. Ancak hiç bir zaman başarılı olamamışlardır."
Kaynak:
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri