Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TV5 Doğan'a satıldı

02.09.2009 14:25
Milli Görüş'ün yayın organı Tv5'in karasal yayın lisansının, Doğan Grubu'na devri ile ilgili görüşmeler önceki gün sonuçlandı.
SP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç ile Doğan Grubu'ndan Taha Akyol'un yürüttüğü görüşmeler sonunda Tv5'in karasal yayın hakkı, 23,5 milyon TL'ye Doğan Holding'in oldu.

TV5 ARTIK DOĞAN'IN
MİLLİ Görüş'ün yayın organı Tv5'in karasal yayın lisansı, CNN Türk'e karasal yayın lisansı arayan Doğan Grubu'na devredildi. Tv5'e lisans için 23.5 milyon TL ödendi. Paranın 13 trilyonunun Erbakan'ın Refah Partisi'yle ilgili 'kayıp trilyon' davası için ödeme yapılması bekleniyor. Milli Görüş lideri, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın onayıyla SP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç ile Doğan Grubu'ndan Taha Akyol'un yürüttüğü görüşmeler sonunda Tv5'in karasal yayın hakkı, 23.5 milyon TL'ye Doğan Holding'in oldu. Görüşmeler sonunda ücret de ödendi. Saadet Partisi, Tv5'in ulusal ölçekte karasal yayın yapma hakkını Yozgat'ta yerel bir televizyon kanalı sahibinden 200 bin dolara satın almıştı. Tv5'in, 76 il ve 480 ilçede karasal yayın yapma hakkı bulunuyor.Doğan Holding'in, tüm Türkiye'ye ulaşan karasal yayın hakkını, CNN Türk'ü yeniden anten yayınına taşımak için kullanmayı planlıyor.

MALKOÇ DOĞRULADI
SP'nin hukukçu kurmaylarından Şeref Malkoç, Doğan Grubu ile yürütülen görüşmeleri doğruladı. Malkoç, "Anadolu İletişim Hizmetleri A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak yaptığım görüşmelerin sonuna yaklaştık. Görüşmeler ve mutabakatlar, aşama aşama yürütülüyor. Açıklamayı bir iki gün içinde
yapacağız" dedi. SP'nin tanıtım ve medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri de süreçte aktif rol alıyor.

'KAYIP TRİLYON' BORCU
SP kulislerinde, satıştan elde edilecek gelirin, Necmettin Erbakan'ın malları üzerindeki tedbirin kaldırılmasında kullanılacağı öne sürülüyor. Erbakan'ın siyasete veda etmesine neden olan Refah "kayıp trilyon" davasında faizlerle birlikte yaklaşık 13 milyonTL'lik bir borcun oluştuğu kaydediliyor. Erbakan'ın Ankara'da oturduğu ev başta olmak üzere bazı mal varlıklarına tedbir konulmuştu.

Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri