Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı yayında "yavşak" kapışması

24.08.2010 00:32
Twitter'da Fazıl Say'la birbirine giren Cüneyt Özdemir arabesk polemiğini masaya yatırdı.

Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu 5N 1K ile CNN Türk ekranlarına döndü ve ilk programda çarpıcı bir polemiğe sahne oldu. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın başlattığı arabesk polemiğini masaya yatıran Özdemir konuyu uzman isimlerle tartıştı.

Ünlü arabesk santçısı Hakkı Bulut'un da katıldığı programın bombası yayına telefonla katılan Fazıl Say oldu. Say, Twitter'da birbirlerine girdikleri Cüneyt Özdemir'in programına telefonla katılarak izleyenlere ilginç bir sürpriz yaptı. Say'ın yayına katılmasına en az izleyenler kadar şaşıran Özdemir, Say'la kişisel polemiğe girmekten kaçındı ancak Hakkı Bulut devreye girince canlı yayında hakaretler ve suçlamalar havada uçuştu.

Cüneyt Özdemir: Aradığınıza çok sevindik açıkçası. Aslında fazla zamanımız kalmadı şimdi. Mümkünse yarın size geniş bir zaman vermek isteriz.

Fazıl Say: Yok ben kısaca kendimi ifade etmek isterim şimdilik. Ben size sinirlenmiştim çünkü notalar üzerinden bizi küçümseyemezsiniz. Twitter'da sizinle de sert tartışmıştık, onu da tatlıya bağlamak isterim. Arabeski bir başkaldırı olarak görenler var ama bu yanlış. Bazı duyguların sömürüsü var sadece. Başka bir şey olsaydı söylerdim.

Cüneyt Özdemir: Yavşak konusu var bir de...

Fazıl Say: Ben bunu Twitter'de özel bir yazışmamda kullandım. Nur Çintay da bunu gazetesinde kullandı. Burada bir cehaletin soylulaştırılması var benim itirazım buna. Yavşak kelimesi bir küfür değil bir küçümsemedir. Bu bir şahsa dönük değil bir olguya kavrama karşı bir küçümsemedir. Ama olay saçma sapan bir şeye dönüştü. Arabesk Türk halk müziğine ve sanat müziğine verdi. Aşık Veysel, Dede Efendi'nin yozlaştırlması gibi bir sonuş çıkardı ortaya. Siz de bana kızdınız... Hakkı Bulut da orada şimdi. Benim için 'şimdi ayaklarını uzatmış bizi dinliyordur' dedi . Doğrudur ayaklarımı uzatıp dinliyordumve bunun üstüne aramak istedim. Bethoven için betonman' diyor, benim için cahildir... Yer gök arabesk olmuş sonuçta...

Hakkı Bulut: Öyle bir şey demedim ben, palavra atıyor, yalan söylüyor. Parti lideri gibi atıyor...

İşte o anlar:


GAZETECİLER.COM
 

Bu haber toplam 2040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri