Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üç Ayları Hz.Muhammed'le Geçirin

16 Temmuz 2008 / 10:51
Rahmet ve mağfiret ayı olarak nitelenen Ramazan'ın habercisi üç aylar tüm İslam Dünyası ve Türkiye'de coşkuyla karşılandı
Başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir köşesinde üç ayların idraki için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın üst düzeye çıktığı, paylaşım duygularının artarak çoğaldığı, manevi atmosferlerin yoğun olarak yaşandığı bu ayları daha verimli geçirebilmek amacıyla www.sonpeygamber.info web portalı “Üç Ayları Hz. Peygamber'le Geçirin” ana temasıyla bir dizi yayın faaliyeti düzenliyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada üç ayların manevi atmosferinden yararlanabilmenin en iyi yolunun onu Hz. Peygamber gibi geçirmek olacağı ve bu çerçevede Ramazan ayı sonuna bir dizi yayın etkinliğinin yapılacağı vurgulandı.


Bu çerçevede ilk olarak hazırlanan dosyada “Hz. Peygamber Bir Gününü Nasıl Geçirirdi?” “Hz. Muhammed nasıl dua ve ibadet ederdi?” gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Online Siyer Okuma Kampanyası

İnternet sitesinde okuyucular için özel olarak hazırlanan ve Hz. Muhammed'in hayatını anlatan siyer yazılarının her hafta düzenli olarak yayınlanmasıyla bir ilk de gerçekleştirilmiş olacak. Okuyucular Hz. Peygamberin hayatını internet üzerinden okuyabilecek.

Siyer okumaları dahilinde ayrıca her hafta Al-Waliyy Vincenzo'nun Yesrib'de Bahar, Martin Lings'in Hz. Muhammed'in Hayatı, Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi gibi farklı üslup ve yöntemlerle kaleme alınmış ilgili eserler konu edilecek.Sonpeygamber.info web portalı Hz. Muhammed'i tüm yönleriyle internet okuyucusuna anlatmak amacı ve “Önyargısız İslam” sloganıyla geçtiğimiz yıllarda yayın hayatına başlamıştı. Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere üç dilde yayın yapan site şu günlerde Almanca yayın yapmaya hazırlanıyor. Site 1. yayın yıldönümü olan geçtiğimiz Nisan ayında kite iletişim araçları dalında Hz. Peygamberi en iyi anlatan site olarak Uluslar Arası al-Mahabba Ödüllerinde birinciliğe layık görülmüştü.

Ayrıntılar için: www.sonpeygamber.info/tr

Bu haber toplam 5192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri