Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uçağın kaza anı görüntüleri

17 Eylül 2008 / 16:34
Rusya'nın Perm Şehrinde Hafta Sonu Düşen ve İçinde Bir Türk Yolcu ile Birlikte 88 Kişinin Hayatını Kaybettiği Uçağın Kaza Anındaki Görüntülerini Cihan Haber Ajansı Elde Etti.
Rusya'nın Perm şehrinde hafta sonu düşen ve içinde bir Türk yolcu ile birlikte 88 kişinin hayatını kaybettiği uçağın kaza anındaki görüntülerini Cihan Haber Ajansı elde etti.

Rusya'nın Perm şehri yakınlarında hafta sonu meydana gelen uçak kazasının yanma anı görüntüleri çeken Viktor Novoselitskiy adlı görgü tanığı görüntüleri Cihan Haber Ajansı ile paylaştı. 88 kişinin hayatını kaybettiği kazanın görüntülerinde uçağın uzun süre yandığı görülüyor. Uçaktan zaman zaman patlama seslerinin de geldiği dikkat çekiyor.

Kaza geçiren uçağın kara kutularının bulunmasına rağmen halen uçağın düşüş nedeninin tespit edilmediği kaydedildi. Bazı kaynaklar deşifrenin haftalarca sürebileceğini söylerken Devletlerarası Hava Komitesi'nden yapılan açıklamada hafta sonuna kadar kara kutuların deşifre edilebileceği ifade edildi.

Boeing-737 tipi yolcu uçağı cumartesiyi pazara bağlayan gecede Perm şehri yakınlarında düşmüştü. Uçakta bulunan 82 yolcu ve 6 mürettebatın tamamı hayatını kaybetmişti. Uçak Moskova Şeremetova havalimanından TSİ 00:12'de havalanmıştı. Bin 800 metre yükseklikte kule irtibatının kesildikten sonra demir yolu raylarına düşen uçak daha sonra alev almıştı.

(CİHAN)
Bu haber toplam 2238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri