Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uçak tavşan ezdi

13.04.2010 20:32
Uçağın kalkış anında tavşanı ezmesi paniğe neden oldu.

İtalya'nın Milano kentindeki Linate havalimanında, bir uçağın kalkış sırasında bir tavşanı ezmesi yolcular arasında panik yaşanmasına neden oldu.

Alitalia uçağının pilotu, olay akabinde, havalandıktan birkaç dakika sonra güvenlik kontrolü için yeniden piste iniş yapmak zorunda kaldı.

Edinilen bilgilere göre olay, TSİ 15.00 civarında Alitalia'nın Milano-Roma hattındaki tarifeli seferini yapan uçağın limandan kalkışı esnasında yaşandı. Tavşanın ezilmesini tekerleğin bir cisme çarpması gibi hisseden yolcuların paniğe sürüklenmesinde, pilotun frene basmasının da etkili olduğu kaydedildi.

Uçağın havalanır havalanmaz güvenlik kontrolü için piste geri dönüş yapmasının ardından, havalimanının zeminin temizlenmesi için yaklaşık 10 dakika trafiğe kapatıldığı da belirtildi.

Toplam 72 kişinin bulunduğu uçaktaki yolcular arasında Brescia Belediye Başkanı Adriano Paroli, Giorgio Jannone ve Viviana Beccalossi başta olmak üzere, iktidardaki Özgürlükçü Halk Partisi'ne mensup 10 kadar milletvekilinin de bulunduğu açıklandı.

Jannone, yaşanan paniği doğrulayarak, ''Önce sert bir darbe sesi duyduk, ardından da sert bir fren sesi. Hepimiz çok korktuk'' dedi.

Alitalia yetkilileri, olay akabinde piste geri dönüş yapan uçaktaki yolcuların, seyahatlerini başta uçaklarla yapmalarının sağlandığını da kaydetti.

Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri