Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uçaktaki Türk yolcuya ne oldu?

21 Ağustos 2008 / 13:41
Madrid'de düşen uçakta bir de Türk yolcu bulunuyor. Türk yolcunun akıbetiyle ilgili gelişmeler bakın nasıl?
İspanya'nın başkenti Madrid'de meydana gelen, 153 kişinin öldüğü, 19 kişinin yaralandığı uçakta bir Türk yolcu da bulunuyor. Günübirliğine Madrid'e giden Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Erdil'in yaralananlar arasında olmadığı ortaya çıktı.

Madrid'deki hastanelerde bulunan 19 yaralının listesi açıklanırken, Mustafa Erdil'in adına rastlanmadı.

Ölenlerin cesetleri Madrid'deki fuar alanında bir hangara konulurken, bazı cesetlerin yanmış olması nedeniyle kimlik tespiti için DNA testi yapılacağı belirtildi. İspanyol yetkilileri, kimliklerin tespitinin 2-3 gün alabileceğini söylüyor.

Bu arada Mustafa Erdil'in oğlunun bugün vize alarak Madrid'e geleceği ve kimlik tespiti için fuar alanına götürüleceği öğrenildi.

Spanair havayolları, kazada ölenlerin ailelerini Madrid'de bir otelde ağırlıyor ve burada psikolojik destek sunuyor.


Erdil'in Aliağa'daki evinde endişeli bir bekleyiş var.
İSPANYOL YETKİLİLERDEN TEYİD ALAMADIK

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Nevzat Sarıslan, İspanya'da düşen uçağın yolcu listesinde Mustafa Erdil'in adının olduğunu, fakat uçağa binip binmediğinin teyit edilemediğini belirtti. Sarıaslan, şunları söyledi:

'' Başkanımız Mustafa Erdil, günü birlik dün sabah saat 06.30 uçağı ile bir balıkçı teknesini görmek için Madrid'e gitti. Oradan da Madrid-Las Palmas iç seferi ile saat 13.00 uçağıyla Kanarya Adaları'nda bulunan Las-palmas'a geçecekti. Saat 13.00 sıralarında kalkması gereken uçak rötar yapıp saat 14.45'de hareket etmiş. Kendisiyle yakınları en son bu saatte görüşme yapmış.

Düşen uçağın listesinde Mustafa Erdil'in adı var. Kaza sonrası kendisine ulaşamadık. Yaralı ya da öldüğü yolunda İspanyol yetkililerden bir teyit alamadık. Madrid'deki Türk Büyükelçiliği'nden de durumu hakkında net bilgiye ulaşamadık. Orada bulunan İspanyol iş adamı arkadaşları da bize net bilgi veremedi. Sadece yaralıların içinde adının olmadığını teyit ettiler. Bekleyişimiz devam ediyor.''
Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri