Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ucuz kömüre talep

04 Ekim 2008 / 15:41
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (Tied) Erzurum Şubesi Tarafından Emeklilere Ucuz ve Uzun Vadeli Dağıtılan İthal Linyit Kömüre Büyük İlgi Olduğu Bildirildi.
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED) Erzurum Şubesi tarafından emeklilere ucuz ve uzun vadeli dağıtılan ithal linyit kömüre büyük ilgi olduğu bildirildi.

TİED Şube Başkanı Hikmet Ateş, dernek üyelerine ucuz ve 6 ay vadeli kömür verdiklerini söyledi. Ateş, Mayıs ayından itibaren yaklaşık bin kişinin derneklerinden kömür satın aldığını belirtti. Kömür dağıtımının aralık ayının sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Ateş, kömür fiyatlarının son aylarda artış gösterdiğini, ancak üyelerine bu artışın yansıtılmadığını kaydetti.

Yaklaşık 7 yıldan bu yana üyelerine ucuz ve kalori değeri yüksek kömür dağıttıklarını belirten Ateş, "Emeklilerin yüzde 70'i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Ucuz ve uzun vadeli kömür sattığımız için emekliler ile bunların dul ve yetimleri kömüre ilgi gösteriyor. Son 6 ayda bin ton kömür dağıttık." diye konuştu. Ateş, satılan kömürün araçlarla kapı önüne kadar nakliyesinin de yapıldığını sözlerine ekledi.

(CİHAN)
Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri