Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ucuz tatil nasıl yapılır?

15 Ağustos 2008 / 20:18
Ucuz tatil denince akla ilk gelenlerden biri çadır kurarak kamp yapmak... Arkadaşınızla birlikte doğanın kalbinde kuracağınız çadır, hem eviniz hem de çok farklı tecrübeleri yaşayacağınız bir eğlence mekanı olabilir.

Seyahat etmeyi seviyorsanız, canınızın istediği bir yerde durmak, nerde akşam orada sabah misali gezip dolaşmak istiyorsanız, üstelik 5-6 kişilik bir tatil hayal ediyorsanız, karavan kiralamak sizin için mantıklı bir fikir olabilir.Kamp kurmak için belirlenen kamping bölgelerinde diğer kampçılarla birlikte hoşça vakit geçirebilir, hem de tatilinizi ucuza getirebilirsiniz. Tabii seçeceğinz kamp bölgesi çok önemli; çünkü bulaşık, yemek vs. gibi rutin işleriniz sorun olabilir.


Karavanıza, tatiliniz boyunca yanınızda olmasını istediğiniz her şeyi alabilir, şehir merkezlerinde yapamadıklarınızı yapabilirsiniz.6 kişinin konaklayabileceği motokaravanlarda 6 kişilik oturma grubu, masa ve dolaplar, buzdolabı, ocak, mutfak dolapları, tuvalet, musluklu evye, ayna, camlarda sineklik, araç yanında güneşlik, kalorifer, televizyon gibi ev konforunu aratmayacak özellikler bulunuyor.


Saklıkent'in tatilcilere sunduğu imkanlardan biri; ağaçtan yapılmış evlerde kalarak şehir stresinde uzaklaşarak, doğayla ve denizle iç içe yaşamak. Yeşil çam ağaçlarının içinde balkonlu naturel evlerde konaklamakta bir diğer seçenek. Aynı zamanda kamp alanı da bulunan Saklıkent'te kendi çadırınızla da kamp yapabilir ya da Saklıkent'in size sağlayacağı çadırlarda da konaklayabilirsiniz.

Ucuz tatil yapmak için bir başka seçenek ise, yaşadığınız yere en yakın mesafedeki plajlara günübirlik gidip denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, ya da plajların etrafında bulunan pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

Tatil yapmak isteyip de, şehir dışına çıkamayan İstanbulluların imdadına beach club'lar yetişiyor. Beach club'larda tatil ücreti hafta içi günlük ortalama 25-35 YTL, haft sonu ise 35-50 YTL arasında değişiyor.hangisinegitsek.com

Bu haber toplam 14650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri