Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEFA'dan çifte standart!

25 Haziran 2008 / 06:30
Euro 96'da 4 sakat, 2 cezalısı olan Almanya'ya özel izin verilmişti.

Uğur Meleke'nin Milliyet gazetesindeki yazısı şöyle:

"Unutkan UEFA!

Finallerde ilk maçlardan sonra kadroya yeni oyuncu çağrılamayacağını açıklayan UEFA, Euro 96’da, 4 sakat, 2 cezalısı olan Almanya’ya özel izin vermişti.

Euro 2008 için son oyuncu değiştirme saatini, ilk maçın başlama düdüğü olarak belirleyerek ekstra futbolcu getirme yolunu kapatan UEFA, Euro 96’da aynı durumdaki Alman Milli Takımı’na tanıdığı ayrıcalığı unuttu.
UEFA’nın Euro 2008 statüsü, takımların 23 kişilik oyuncu listelerinde sakatlıklar nedeniyle yapabilecekleri son değişiklik hakkını söz konusu takımın ilk maçının başlama düdüğüne kadar saklı tutuyor.
Ancak bir takımın şampiyonadaki ilk maçının başlama düdüğü çaldığı andan itibaren 23 kişilik kadroda değişiklik yapmak mümkün olmuyor.
Örneğin Vieira’yı ciddi sakatlığı olmasına rağmen turnuvaya getiren Fransa Teknik Direktörü Domenech, Romanya maçının başlama düdüğüne kadar doktorlardan bilgi aldı.


Takım doktorlarının Vieira’yı yarı final veya finale yetiştirme ihtimalinden söz etmesi üzerine Domenech, tecrübeli oyuncuyu kadroda tuttu.
Bu konudaki en ekstrem örnek ise Euro 96 finali öncesi yaşandı.
4 sakat ve 2 cezalı oyuncusu olduğu için UEFA’dan özel izin isteyen Almanya Milli Takımı, son müsabaka öncesi Werder Bremenli Jens Todt’u özel izinle kadrosuna eklemişti."

Kaynak:
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri