Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UFO Zonguldak'a uğradı

07.08.2009 16:40
UFO bu kez Zonguldak semalarındaydı. UFO'yu önce bir gurbetçi gördü, ardından da belediye başkanı. İşte o UFO'nun resmi

İngiltere'de yaşayan gurbetçi İbrahim Papila, tatilini geçirmek üzere geldiği Zonguldak'ta UFO gördüğünü iddia etti. Ufo olarak tanımladığı ve fotoğraf makinesi ile görüntülediği nesneyi Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref de gördüğünü söyledi.

İngiltere'den Zonguldak'a tatilini geçirmek üzere gelen 42 yaşındaki İbrahim Papila, Mithatpaşa Mahallesi Rüzgarlı Sokak'taki evinin balkonunda otururken tanımlayamadığı bir gök cismi gördü. 28 Temmuz 2009 tarihinde akşam saat 19.11'de yaşanan olayı hemen İngiliz eşi ve üç çocuğuna haber veren Papila, fotoğraf makinesi ile bilinmeyen gök cismini görüntüledi.

FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİK

Denizin üzerinde yaklaşık 3 dakika duran cisim daha sonra bir anda ivme kazanarak bulutların arasına yükseldi. Çok güçlü bir ışık yayan UFO'nun daha sonra gökyüzünde yükselerek gözden kaybolduğunu söyledi. UFO'yu gördüklerinde son derece heyecanlandığını söyleyen Papila, "Eşim ve çocuklarımda bir hayli şaşırdı. O sırada kamera görüntüsü çekmek aklımıza gelmedi. Daha sonra oğlum bilinmeyen cisim geri gelir diye kamera görüntüsü çekti ama bir daha göremedik. Daha önceleri televizyon haberlerinde benzer durumları izliyordum, Herkes gibi benim de tereddütlerim vardı. Ancak, artık daha farklı düşünüyorum. Çektiğim fotoğrafı İngiltere'ye götürüm gök bilimcilerle paylaşacağım. Yaklaşık 2 ay önce İngiltere'de de benzer bir durum yaşanmıştı. İngilliz bilim adamları 2009'da bilinmeyen gök cisimlerinin daha sık görüneceğini iddia ediyor" dedi.

DİMDİK HAREKET EDİYORDU

Papila UFO'nun gökyüzünde 10-15 saniye durduktan sonra dimdik şekilde yukarı doğru çıktığını ve orada da yine biraz durduktan sonra yine dik olarak hareketlenip gözden kaybolduğunu söyledi.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI DA UFO GÖRDÜ

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, Haber Türk'e yaptığı açıklamada kendisinin de yaklaşık 2 hafta önce Zonguldak limanı üzerinde UFO gördüğünü belirterek, "Benim gördüğüm ışık kümesi 4-5 taneydi. Ama kesinlikle uçak ya da balon değildi. Hemen telefonla yakın arkadaşlarımı arayıp onlara denizin üzerine bakmasını söyledim. Onlar da benim gördüğüm cisimleri gördü. Gökyüzünde yıldızlardan daha büyük görünen ve ışık saçan cisimler doğudan batıya doğru gidiyordu" dedi.

 

99121

 

99122

Kaynak:
Bu haber toplam 7172 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri