Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı yayında CHP'li vekili yerin dibine soktu!

06.05.2010 00:06
Ufuk Uras CHP'li milletvekiliyle canlı yayında kapıştı. Tartışmaya Uras'ın söleri damga vurdu. "Kahvaltıda biraz daha fazla protein alın. Algı sorunu yaşıyorsunuz."

Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu 5N 1K meclisin nabzını tuttu ve anayasa reformu oylamasındaki tavrıyla dikkat çeken BDP milletvekili ve eski ÖDP başkanı Ufuk Uras'la CHP milletvekili Çetin Soysal'ı canlı yayında ağırladı.

BDP'nin özellikle parti kapatmalarla ilgili 8. maddeye destek vermeyişiyle başlayan tartışma sürerken Ufuk Uras'ın partisinden farklı olarak dün geceki oylamaya katılarak evet oyu vermesi CHP'den tepki görmüştü. CHP milletvekili Çetin Soysal'ın Ufuk Uras'a dönük 'AKP kuyrukçuluğu' yönünde eleştiriler getirince canlı yayında hayli ilginç diyaloglar yaşandı.

Uras, suçlamaları sert bir şekilde red ederken öyle şeyler söyledi ki CHP milletevikili ne diyeceğini şaşırdı. Cünyet Özdemir de Uras'ın sözleri karşısında gülmekten kendini alamadı. Uras, 'kahvaltıda biraz reçel yiyin, protein alın, algınız açılsın' diyerek dalga geçerken CHP'li vekili adeta yerin dibine soktu.

>

Çetin Soysal: Oylamadan önce 'AK Parti'nin aradığı kan bende' diyeceksin, oylamaya katılmamak yönünde mesaj vereceksin. Peki ne olduda Ufuk Uras bir iki saatte değişti. Ufuk Uras: Algı sorunu var belli ki. Ben HYSK ile yasaya hayır diyeceğimi, bütününe hayır diyeceğimi söylüyorum işte. Sizde algılama problemi var ben ne yapabilirim. Bence kahvaltıda biraz daha fazla reçel yiyin, protein alın. Algı sorunu yaşıyorsunuz. Gayet açık bir şekilde anlatıyorum.

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri