Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Bir Bedir'in Başlangıcı

31.05.2010 17:33
Uluslar arası Genç Müslümanlar Platformu: "Bu saldırı bize Bedir’in neden yapıldığını bir daha hatırlatmalıdır.”

“Saldırı yeni bir Bedir’in başlangıcıdır”

Uluslar arası Genç Müslümanlar Platformundan Siyonist İsrail’e sert tepki… Bir yaşından seksen yaşına kadar farklı yaş gruplarının bulunduğu yardım filosuna yapılan hain baskını lanetleyen Uluslar arası Genç Müslümanlar Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ambargo altındaki Gazze’ye insani yardım taşıyan gemilere ve bu gemilere refakat eden yolcu gemisine operasyon düzenleyen İsrail askerleri ve hükümeti bu operasyonla gerçek yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir. İnsanlıktan nasibini almamış, kindar ve kibirli bir tavrın yansıması olarak kabul ediyoruz bu operasyonu. Ve yine bu operasyon insanların infaklarına açıkça bir saldırıdır. Bu saldırı bize Bedir’in neden yapıldığını bir daha hatırlatmalıdır” denildi.

“Şuan tutsak bulunan insanların hayatlarından endişe etmekteyiz. Ne yaralılarımız ne de ölülerimiz hakkında net bir bilgi alamamaktayız” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: İnsanlığı bu saldırı karşısında vicdan birliğine davet ediyor şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun Ve son olarak siz insanlara Allah’ın mesajlarını bir daha hatırlatmak istiyoruz.

"Kendilerine savaş açılan Müslümanlara, zulme uğramaları sebebiyle cihad için izin verildi. Şüphe yok ki Allah'ın onlara yardım etmeye gücü yeter."(Hacc 13)

"And olsun, siz son derece güçsüz iken Allah size Bedir'de yardım etmişti. O halde Allah'a karşı gelmekten sakının ki şükretmiş olasınız."(Al-i İmran 123)

"Ey iman edenler! (Düşmana karşı) tedbirinizi alıp, küçük birlikler halinde, yahut topluca savaşa gidin."(Nisa 71)

"Eğer siz (Uhud'da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Karşıtılar da Bedir'de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez."(Al-i İmran 140)

"Bildiğin gibi, Rabbin seni hak uğruna, öz yurdundan çıkarmıştı. Ve müminlerden bir grup tamamen isteksizdi. " (Enfâl 6) " O sırada Allah, iki gruptan birinin kesinlikle sizin olacağını vaat ediyordu. Ve siz, güçsüz ve silahsız olanın size düşmesini arzu ediyordunuz. Allah ise hakkı kendi kelimeleriyle tam bir biçimde ortaya koymayı ve küfre batmışların ardını-arkasını kesmeyi istiyordu." (Enfâl 7) "Diliyordu ki, kötülüğü temsil edenler istemese de hakkı ayan-beyan gözler önüne koysun, saçma ve tutarsız olanı hükümsüz kılsın." (Enfâl 8) "Hani siz, Rabbinizden yardım ve destek diliyordunuz; O, sizin dileğinize şöyle cevap vermişti: 'Hiç kuşkunuz olmasın, Ben size, meleklerden birbiri ardınca bin tanesiyle yardım ulaştıracağım.'" (Enfâl 9) "Allah bunu, sadece bir müjde olsun ve o sayede kalpleriniz huzur ve rahatlık bulsun diye yaptı. Yardım yalnız ve yalnız Allah katındandır. Hiç şüphesiz Allah Azîz'dir, Hakîm'dir" (Enfâl 10)

"Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer (küfürden) vazgeçerlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir."(Enfâl 39)

Kaynak:
Bu haber toplam 1850 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri