Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazeteci Uğur Dündar'a kötü haber

07.02.2010 20:07
Gazeteci Uğur Dündar’ı isyan ettiren ve ‘’İspatlasınlar, intihar ederim’’ dediği eşiyle ilgili iddiaların kaynağındaki 4 polis bulundu

Gazeteci Uğur Dündar’ı isyan ettiren ve ‘’İspatlasınlar, intihar ederim’’ dediği eşiyle ilgili iddiaların kaynağındaki 4 polis bulundu. Dündar’ın eşinin yurt dışına çıkış kayıtlarını, biri komiser 4 polisin sızdırdığı belirlendi.

Gazeteci Uğur Dündar’ı isyan ettiren ve ‘’İspatlasınlar, intihar ederim’’ dediği eşiyle ilgili iddiaların kaynağında, 4 polisin olduğu belirlendi. Kimlikleri belirlenen biri Komiser, 4 polis hakkında soruşturma açıldı.

2. Ergenekon iddianamesinde yer alan bir mailde, Uğur Dündar’ın eşinin sık sık ve tek başına Brezilya’ya gittiği öne sürülmüştü. Vakit Gazetesi de, Dündar’ın eşinin yurt dışına çıkış kayıtlarını yayınlamıştı. Yasemin Dündar’ın kız kardeşi ya da çocukları ve bakıcısı ile yurt dışına gittiği anlaşıldı. Başlatılan soruşturmada Polis Müfettişleri, kayıtları bilgisayardan sorgulayıp, Vakit Gazetesine veren 4 polise ulaştı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, olayla ilgili biri İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde komiser olmak üzere toplam dört polisin belirlendiğini ve haklarındaki soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Ergin bu konuda TBMM’ye bir önerge veren ve soruşturma sonucunu soran, CHP Konya milletvekili Atilla Kart’a gönderdiği yazılı cevapta şöyle dedi:

‘’ İlgilinin eşinin yurt dışına çıkış ve ülkeye giriş bilgilerinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Vakit gazetesine verilmiş olabileceği ihtimali sebebiyle ‘Kamu görevlisinin görevinin verdiği yetkiyi kötüye kullanmak suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan dolayı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde görevli bir komiser, bir polis memuru ile İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli iki polis memuru hakkında, soruşturma yürütülmektedir. Soruşturmayla ilgili, Bakırköy ve Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazılan yazılara henüz cevap gelmemiş olup, soruşturma devam etmektedir’’

DÜNDAR’IN İSYANI

Uğur Dündar, Ergenekon iddianamesinde eşinin Brezilya’ya gittiğine dair iddiaların bir maile dayanılarak aynen alınması üzerine isyan etmiş ve Star TV’de şunları söylemişti:

“Benim eşim evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi, hayatında Brezilya’ya gitmedi. Eğer benim eşimin evliliğimiz döneminde Brezilya’ya gittiğini birisi çıksın ispat etsin, ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi sayın seyirciler. Birisi iftira atacak, siz savcı olarak bu iftiranın peşine düşmek varken, onu aynen alacaksınız. Bunun Ergenekon davasıyla ne ilgisi var. Şimdi yargı eliyle namusumuz, şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Sayın Başbakan’ın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım’ın sık sık Brezilya’ya gittiğine dair bir yerde, hele bir savcı vasıtasıyla size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak istense ne yaparsınız? Sayın Adalet Bakanı, sizin eşinize bir çamur atılsa, sizin aile namusunuz, çocuklarınızın namusu paralansa ne yaparsınız? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Aykut Cengiz Engin, size sesleniyorum, bunun altına nasıl imza atar bir savcı. Birisi bizim namusumuzla oynarsa, bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı namusumuzla oynarsa ne yapacağız? Ne yapacağız? Bari gelin de öldürün. Yazıklar olsun.”

Bu haber toplam 2300 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri