Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'a Çok ağır sözler!..

09.02.2010 00:05
Uğur Dündar’ın sunduğu Arena programında Levent Kırca ile Müjdat Gezen Türkiye'nin en önemli konularını alaya alarak AK Parti'ye ve Başbakan'a ağır sözler söyledi.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Uğur Dündar’ın sunduğu Arena’ya  komedyen Levent Kırca ile Müjdat Gezen katıldı. Programın özeti Star TV anahaber bülteninde yayınlandı. Ama programın özellikle dikkat çeken bir tarafı vardı ki; o da iki usta komedyenlerin AK Parti aleyhine muhalefet yapmalarıydı.

Türkiye’nin en önemli konuları arasında yer alan Ergenekon soruşturması, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiları ve darbe yapılanmaları mizah adı altında alaya alındı. Özellikle Müjdat Gezen’in Başbakan Erdoğan aleyhine kullandığı sözler dikkatlerden kaçmadı.

HÜKÜMETİN YAPTIĞI SGM: SUNİ GÜNDEM MERKEZİ
Gezen,  hükümetin yaptığı doğru bir şey olmadığını iddia ederek birçok işinde amacının sunu günden üretmek olduğunu savundu. Gezen şunları dedi: ‘Hükümet çok sistemetik çalışıyor. Yaptığı tüm işin açlımı SGM. Yani suni gündem merkezi. Sistemli olarak suni gündem üretiyorlar. Sen dünyanın neresinde gördün iş başında bir hükümet varken muhalefeti suçluyorsun. Şaşılacak iş. Hep muhalefet suçlu. ‘

UĞUR DÜNDAR: ASKERİ UNUTUYORSUN
Bu açıklamalar üzerine söze karışan Uğur Dündar ‘Bir şeyi unutuyorsun, o da asker’ ifadesini kullanarak ‘Asker de suçlu görülüyor.’ dedi. Programın özeti bittikten sonra Uğur Dündar’ın ana haber bültenini ‘Sevgili seyiciler mizah ustaları eleştirirler. Eleştirilenler de hoşgörü ile değerlendirirler. Çok seslilik ve demokrasi de budur.’ sözleri ile bitirmesi de çok manidar oldu.

BİR BAŞBAKANIN İSTEĞİ VAR YANİ...

İşte Uğur Dündar, Levent Kırca ve Müjdat Gezen’in Arena programındaki konuşmalarından bir bölüm:
Müjdat Gezen: Ben başbakanın o demokratik yaklaşımını şey yaptım. Diyor ki;  benim gibi düşünüyorsanız sizinle aynı fikirdeyim. Bende aynı fikirdeyim. Bu bir demokratik yaklaşım zaten.

Levent Kırca: Aslında bir de benim gibi düşünmek lazım. Aslında istiyor adam bunu yani. Bir başbakanın isteği  var yani. Benim gibi düşünün yoksa…  diyor. Her insan ölümü tadıcakdır. Onu da yazdı onu oraya zaten.

Müjdat Gezen: Gazetenin biri bana sordu. ‘En çok kime gülüyorsunuz.’ Bende dedim, en çok Bülent Arınç’a gülüyorum. Ben hiçbir şey katmadım bu olayı. Adamın kendisi Manisa’da. Asker evinin önünde. Hop Amerika’dan bir telefon geliyor. Suikast iddiası ortaya çıkıyor.

Müjdat Gezen: Başbakan yetim hakkı yedirmem, dedi. Hazineyi kimseye soydurmam, dedi.

Levent Kırca: Çünkü zaten şuanda meşgul . Sıraya girmen lazım. Gün almam lazım...

Moralhaber.Net

 

Bu haber toplam 8656 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri