Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen Dündar'ı nasıl anlattı

03.06.2009 11:51
Uğur Dündar'ın Arenası'nda hakkındaki iddiaları yalanlayan Ahmet Hakan bugünki köşesinde F.Gülen'in Uğur Dündar'a yolladığı mektubu yayınladı.

Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Fethullah Gülen'in, son günlerin en çok tartışılan isimlerinden Uğur Dündar'a "kısa bir süre önce" gönderdiği mektubu yayınladı. Gülen, Dündar'a gönderdiği mektuba, "“Çok değerli, saygıdeğer yazar, yapımcı ve gerçek aydın Sayın Uğur Dündar Beyefendi...sözleriyle başlıyor. Ahmet Hakan Gülen'in mektubuyla ilgili düşüncelerini ise 5 maddede sıraladı.

İşte O mektup ve Ahmet Hakan'ın yorumu:

"GERÇEK AYDIN UĞUR DÜNDAR"

“Çok değerli, saygıdeğer yazar, yapımcı ve gerçek aydın Sayın Uğur Dündar Beyefendi...

Her zaman olduğu, şu son aylarda bir linç kampanyasıyla üzerime gelindiği bir dönemde de ortaya koyduğunuz demokrat tavır, gerçekçi anlayış ve cesaret örneği, son derece takdire şayan ve mucib-i teşekkür olmuştur.

Herkes gibi akan zaman ve süratle değişen hadiseler çerçevesinde bazı görüş, düşünce ve tavırlarımda birtakım değişmelerin görülmesi tabii olmakla birlikte, bu fakiri yakından tanıdığınızı sandığım biri olarak, hiçbir zaman kimseyi, hele bir milleti aldatmayacağımı takdir edersiniz. Hakkımda bir linç kampanyası başlatanların da esasen bunu bildiğini, fakat maksatlarının başk a olduğunu da, mutlaka herkesten çok iyi biliyorsunuz.

İlk günden bu yana, gerçek ve sorumlu bir aydın sıfatıyla daima demokrasinin, evrensel insan haklarının ve insani özgürlüklerin müdafii olarak gösterdiğiniz performans, inanıyorum ki, nesiller için örnek olacak mahiyettedir.

Gösterdiğiniz civanmertlik ve ortaya koyduğunuz vefadan dolayı en içten teşekkürlerimi ve bu münasebetle kalbi hürmetlerimi arz eder, Cenab-ı Allah’tan sıhhat, afiyet ve mutluluklar dilerim."
(Fethullah Gülen)

AHMET HAKAN'IN YORUMU

Fethullah Gülen’in görüşlerine her zaman çok ama çok önem vermiş biri olarak... Benim bu satırlardan çıkardığım sonuçlar şunlardır:

BİR: Uğur Dündar gerçek ve sorumlu bir aydındır. İKİ: Uğur Dündar cesur ve demokrattır. ÜÇ: Uğur Dündar evrensel insan haklarının savunucusudur. DÖRT: Uğur Dündar civanmert bir insandır. BEŞ: Uğur Dündar için “vefa”, İstanbul’da bir semt adı değildir. ALTI: Uğur Dündar nesiller boyu örnek alınacak hasletlere sahiptir.

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri