Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar Davette neden yoktu

18.09.2009 19:48
Başbakan Erdoğan dün akşam medyanın ağır toplarını Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde topladı. Ama Uğur Dündar yoktu davette.
Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde, Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen'in de bulunduğu iftar yemeğine basın-yayın kuruluşlarının genel yayın yönetmenleri katıldı.

Yemeğe çağrılmayan tek isim Star TV Genel Yayın Yönetmeni ve anchormani Uğur Dündar oldu.Dündar bugün NTV'de yayınlanan Ruşen Çakır ve Mirgün Cabas'ın sundukları Yazıişleri programının konuğuydu.Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanması ile ilgili olarak basının yaklaşımının ele alındığı programın sonlarına doğru Ruşen Çakır Dündar'a "Başbakan'ın dün akşamki iftarında sizi göremedik" dedi.Dündar,"Evet gitmedim.Çünkü çağrılmadım" diyerek cevaplandırdı.Star TV'yi temsilen davete İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Saygı'nın katıldığını belirten Dündar'a bu kez "Davet edilseydiniz gider miydiniz?" sorusu yöneltildi.Dündar bu soruya ise "Evet,davet edilmedim" şeklinde karşılık verdi.

DÜNDAR İLE BAŞBAKAN'IN ARASI "LİMONİ"

Ünlü anchorman ile Başbakan Erdoğan'ın arasının "limoni" olduğu biliniyor.Bunun sebebi de Doğan Grubu'na kesilen 826 milyon TL�lik vergi cezasının ardından Uğur Dündar'ın Star TV ekranlarından yaptığı "Bizi Susturamayacaksınız" şeklindeki çıkışı.

medyaradar

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri