Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar'dan Erdoğan'a destek geldi!

07.07.2010 01:11
Başbuğ röportajının arka planını anlatan Dündar, medyaya yönelik eleştirilere farklı bir yorum getirdi. İşte Dündar'ın açıklamaları

CNN Türk'te Ayşenur Arslan'ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi'nin bugünkü konuğu, dün Star TV'de yayınlanan Arena programındaki Genelkurmay Başkanı Başbuğ röportajını yapan Uğur Dündar'dı.

"Bugün İlker Başbuğ ile yaptığı röportaj tam 14 gazetede haber olarak kullanıldı" diyen Ayşenur Arslan, Çeşme'de tatil yapan Uğur Dündar ile konuştu.

Arslan'ın "Tatildesin güya ama çalışma da eksik değil. Heryerde varsın. Yeni sürprizler var mı?" sorusuna Dündar şöyle yanıt verdi:

"Habercinin tatili olmaz, dünya ile ilişkisini kestiği zaman yoktur. İnşallah daha müessif olaylar yaşanmaz da biz de tatili kesip haber masasına dönmek zorunda kalmayız. Akşam başımı yastığa koyarken ailemden çok askerlerimiz, korucularımız, güvenlik güçlerimiz için dua ediyorum."

"BU GÜNE KADAR YAPTIĞIM EN KAPSAMLI RÖPORTAJ"

Dündar, "Bu güne kadar çok röportaj yaptım, Genelkurmay Başkanları ile de görüştüm. Başbuğ röportajı kadar kapsamlı bir röportajı ilk defa gerçekleştiriyorum." dedi.

Dündar'ın röportajın ayrıntıları ve arka planındakileri kısa bir süre içinde anlatması üzerine Ayşenur Arslan ile arasında ilginç bir dialog yaşandı.

Arslan, "Dündar, Birkaç kişi bileklerini kesiyor, bir kaç kişi istifa etti medya mahallesinde şu sırada. '3,5 saatlik röpoprtaj nasıl özetlenir' çok güzel gösterdin bize..." şeklindeki sözleri üzerine Dündar gülerek "Ayşenur senden çok şey öğrendik." diye yanıt verdi.

"TEVAZU FAZİLETTİR, FAZLASI REZALETTİR"

İki isim de konuşmalarını kahkahalar ile şöyle sürdürdü:

Ayşenur Arslan: "Teşekkür ederim, Uğru Dündar"

Uğur Dündar: "Yok yok öyle... Kıymetini bilmeyenler düşünsün..."

Ayşenur Arslan: "Diyecekler ki birbirlerine itiraf ediyorlar. Anlaştılar diyecekler."

Uğur Dündar: "Ayşenur, Tevazü fazilettir ama fazlası rezalettir."

"ÇUVALDIZI KENDİMİZE BATIRALIM"

Ayşenur Arslan'ın "Genelkurmay Başkanı'nın sözlerinde de medyaya yönelik bir tepki var. Başbakan Erdoğan'da teröre hizmet ediyorsunuz demişti. Benim itirazım bu lafa bu yaklaşıma... Siyasiler de askerler de medyanın yaptığını teröre hizmet diye değerlendirirse ben de medya adına cevap veririm." şeklindeki sözlerine  Dündar ilginç bir yanıt verdi.

"Biz gazeteciler, siyasilerden özellikle de iktidardan laf işitmeye, aşağılanmaya alışır hale geldik. Ben kişisel olarak hiç eğilmedim. Bize neler yaptılar. Öldürmeye bile kalktılar. O emirleri verenler şimdi tarihin tozlu sayfalarında geziniyor. Ama bizim de özeleştiri yapmamız lazım. Terör eylemlerinin sansasyon için nasıl abartıldığını biliyoruz. Bizim iğneyi başkasına çuvaldızı başkasına batırmakta fayda var."

Bu haber toplam 1750 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri