Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar izin verirse devam

23 Aralık 2008 / 17:45
Son dönemin popüler ismi Uğur Dündar'ın mal varlığını açıklayıp açıklamaycağını merak eden yazar, eğer Dündar izin verirse konuyu haftaya da yazacağını belirtti.

UĞUR DÜNDAR MAL VARLIĞINI AÇIKLAR MI?

Uğur Dündar gündemde kalabilmek için hiç bir fırsatı kaçırmıyor. Bakıyorsunuz kendisini defalarca gösteri programlarına (Beyaz Şov vb.) davet ettiriyor. Veya bir şekilde kendini gündemde tutuyor.

Kapıdan, pencereden olmadı bacadan. Şu sıralar moda, moderatörlük (tartışma yönlendiricisi) yapmak. Ama bu işler, iki ucu keskin kılıç, bir de bakarsınız oklar size dönmüş.

Etraf öyle eskisi gibi dikensiz gül bahçesi de değil.

İşte, Melih Gökçek bir anda Uğur Dündar’ı tartışmanın öznesi haline getirdi.

Gökçek, bunu Dündar’ın has arkadaşı Emin Çölaşan’a da yapmıştı. Ama Çölaşan, mal varlığını (9 milyon dolar iddiası var) açıklamaya yanaşmadı. Uğur Dündar’ın da açıklamaya yanaşacağını pek sanmıyorum!

Tartışma öncesi Gökçek’in aba altından sopa gösterdiği, Dündar’ın çekingen tavırlarından belliydi. Sürekli konuşmalara müdahele eden, cavcav yapan Gökçek’i, bir başkası olsa hizaya getirirdi.

1998 yılında R.Tayyip daha belediye başkanı iken, bir TV programında konuşuyor, daha sonra telefonla Uğur Dündar katılıyor. R.Tayyip, Dündar’a öyle bir çıkışıyor ki, Dündar’da çıt yok.

Nedense AKP’lilere karşı bir korkusu var Dündar’ın...

Dündar, kendi ile ilgili aleyhte haberler konusunda medyayı (internet bile dahil) çok güzel kontrol ediyor. Hakkında eleştirel veya olumsuz bir haber görmeyiversin, hemen bizzat, (öyle sekretere veya halkla ilişkilerciye gerek olmadan) arayıp tavrını koyuyor.

Kolay kolay da rastlamazsınız Dündar aleyhinde, eleştirel bir habere. 2001’de DKM’de bir analiz yazmıştım, kendisiyle ilgili ama yazı ancak kısa bir süre kalabildi sitede... Bu yazı ile ilgili bir kaç eski çalışanından teşekkür e.mektubu almıştım.

Bir çok kimsenin dedikodu yazarı diye küçümsediği Aykut Işıklar, Dündar ile ilgili bir yazı yazıyor, Dündar, Işıklar’ı değil patronlarını arayıp şikayet ediyor. Yani belden aşşağı vuruş durumları...

Medyada eleştireye tahamülsüz başka birini böyle kolay bulamazsınız. Misal; haber yarışında rakibi (beğeniriz, beğenmeyiz) Mehmet Ali Birand. Birand, en ağır eleştirileri bile gülerek karşılamıştır.

Dündar, 40 yıldır medyada olduğunu söylüyor. Ama medyaya kazandırdığı ikinci bir isim daha yok. Bu konuda nedense çok cimri! Ama yine Birand’dan örnek verirsek, bir çırpıda onlarca isim sayabiliriz; Örnek mi; Rıdvan Akar, Mithat Bereket, Can Dündar, Cüneyt Özdemir vb...

Bir kaç ay önce Dündar ile ilgili iki haber var dı internet sitelerinde; Biri, Susurluk skandalının kilit isimlerinden Sami Hoştan ile yaptığı telefon konuşması.

Diğeri de, yanında yıllarca çalışmış emektar gazeteci Ulvi Yanardağ (70 yaşında) hakkını alabilmek için Uğur Dündar’ı mahkemeye vermek zorunda kalmıştı. Ulvi Yanardağ ve Sami Hoştan konusu arada kaynadı gitti.

Eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın’ı programa çıkarttı; Çarkın, “Bir başbakan Dündar’ı öldürtmek istedi.”dedi. Dündar’da kendisini Papa zannederek (Papa onu vuran Mehmet Ali Ağca’yı affetmişti) “Onları affediyorum” diyerek “Ulviyete” erdi!

Eğer Dündar bey izin verirse yazımızın ikinci bölümüne haftaya devam edecez efendim!

DORDUNCUKUVVETMEDYA / BAHATTİN ÇAĞDAŞ


Kaynak:
Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri