Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dündar'ın namaz kılan öğrenci avı

25.10.2009 00:14
Dündar okula giden çocukların namaz kılmasınıı büyük bir suçmuş gibi ekranlara taşıdı.
Uğur Dündar ve ekibi dün yine iş başındaydı. Paylaşım sitelerinde en fazla tıklanan ve lise öğrencilerinin yasak olmasına rağmen sarhoş oluncaya kadar içki içtiklerini gösteren görüntüleri görmezden gelen Dündar ve ekibi, namaz kılan öğrenci avına çıktı.

Ekibin dünkü hedefi ise bir okuldu. Cuma namazını kılmak için okul yakınındaki bir camiye giden öğrenciler görüntülenerek ana haber bülteninde ortada illegal bir olay varmış gibi ekranlara taşındı.

Cuma namazını kılmak için okullarından ayrılan öğrencileri bir ajan gibi araba ile takip eden ekip, öğrencileri sözlü ve fiziki olarak rahatsız etmekten de geri durmadı.

Haberde ğrencilerin cemaatle namaz kılması ballandıra ballandıra ve yasak bir olaymış gibi anlatıldı.

Dündar ve ekibi zahmet edip konu ile ilgili kanun maddesini okusalardı habere konu edilen olayın öğrencilerin yasal bir hakkı olduğunu hemen farkedeceklerdi.Çünkü yasalarımıza göre velinin onayı ile ve ders saatleri dışında öğrencilerin dini vecibelerini yerine getirmeleri tamamen serbest.

Şimdi kamuoyu Uğur Dündar'dan şu sorunun cevabını merak ediyor? Hem yasalarımızca yasak olan hem ders saatinde hem de sınıfta ve sarhoş oluncaya kadar alkol alan öğrencilerin görüntüleri mi yoksa tamamen yasal olan ve dini vecibesini yerine getirmekten başka hiçbir amacı olmayan öğrenciler mi haber değeri taşıyor?

SAMANYOLUHABER

Bu haber toplam 5422 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri