Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar'ın Sezer skandalı

01.04.2010 11:49
Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber dün gece öyle bir habere imza attı ki, ekran başındakiler neye uğradığını şaşırdı.

Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer emekliye ayrıldıktan sonra adeta sırra kadem bastı. O günden sonra ne yüzünü gören oldu, ne de ağzından bir çift laf duyan..

Türkiye'nin unuttuğu bu önemli simanın adı dün akşam ilk kez Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber'de geçti.. Ankara Temsilcisi Murat Çelik, Ahmet Necdet Sezer'in AK Parti hükümetinin çıkarmaya çalıştığı Anayasa Paketi'ne yönelik eleştirilerde bulunduğunu açıkladığında milyonlar adeta ekrana kilitlendi.

Ancak kısa süre içinde haberin veriliş şekli izleyicide hem bir şaşkınlığa, hem de hayal kırıklığına neden oldu.

Murat Çelik haberinde Sezer'in,  "Hukuk devleti zaten ortadan kalkmak üzere bu anayasa değişikliği yapılırsa tamamen ortadan kalkacak. Güçler ayrılığı güçler birliği haline gelecek"  dediğini anlatıyordu. İzleyenler bu sözlerin Sezer'in ağzından gerçekten çıkıp çıkmadığına bir delil bekledi durdu ama nafile..

Star Haber bu sözleri, Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı yaptığı sırada çekilen görüntüler üzerinden tekrar tekrar verdi. Haberin bundan sonraki bölümü ise "Araştırmacı, soruşturmacı ve güvenilir haberci" kimliğiyle tanınan Uğur Dündar'ın prestijini yerle bir edecek nitelikteydi.

Çünkü haberde Sezer'in bu sözleri "Yakın çevresinden birine" söylediği iddia ediliyordu. Ancak o yakın çevrenin de ismi cismi haberde yer almadı. Yani kısacağı haberi haber yapan değerlerin hiç biri haberin içinde yoktu.. Uğur Dündar da ilk kez bir dedikoduyu, bir fiskosu "Tamamen gerçekmiş gibi" haber bülteninde milyonlara aktararak bir ilke imza atmış oldu.

Biz sözü fazla uzatmayalım ve sizi Star Haber'de yer alan o haberle başbaşa bırakalım.. "Sezer konuşmuş mu konuşmamış mı?" kararı siz verin

Bu haber toplam 3340 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri