Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dündar sordu konuğu hakaret etti

25.11.2009 18:45
Uğur Dündar'ın dün gece sunduğu 'Ana haber Bülteni'nde Şırnak milletvekili Sevahir Bayındır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etti.

Hakarete seyirci kalan Dündar, ne düzeltme uyarısı yaptı ne de yayında sesi aldı.

Uğur Dündar’ın Salı gecesi sunduğu ‘Ana haber Bülteni’ne konuk olan DTP Şırnak milletvekili Sevahir Bayındır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a canlı yayında hakaret etti.

Uğur Dündar’ın sunduğu ana haber bülteninde İzmir ‘de DTP mitingi öncesi yaşanan olaylar işlendi. Neredeyse Türkiye’de iç karışıklık başlamış gibi görüntüleri çevire çevire sunan Dündar’ın, haberi değerlendirmek üzere iki de konuğu vardı.

Önce olayın görüntüleri izlendi. Uğur Dündar iki konuğundan Ankara’da TBMM’de bulunan Sevahir Bayındır’a ilk sözü verdi. İkinci konuğu MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dı.

Uğur Dündar Sevahir Bayındır’a, Başbakan’ın Libya’ya hareketi öncesinde yaptığı açıklamalar soruldu.

Uğur Dündar soruyu Bayındır’a yöneltirken, Ahmet Türk’ün Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdiği ‘Başbakan aklını kaçırmış olmalı… DTP korsan bir partiymiş ve miting yapıyor gibi yansıtıyor’ sözlerini hatırlattı.

Uğur Dündar aynı zamanda Başbakan’ın konvoyda kullanılan bayrakları PKK bayrağı olarak eleştirmesini de hatırlattı.

Konuşmasına sinirli başlayan Bayındır. Önce bayrağın üzerindeki renklerin sarı kırmızı ve yeşil olduğunu söyledi. Bu renklerin DTP'nin parti bayrağının renkleri olduğunu söyleyen Bayındır, Başbakan’a ‘renk körü’ dedi gözüne baktırma tavsiyesinde bulunarak hakaret etti…

Olaya müdahale etmesi beklenen Dündar’ın yalnızca söylenen ifadenin ağır olduğunu söylemekle yetinmesi izleyicileri de şaşırttı.

Dündar anahaber bülteninde milletvekili üzerinden Başbakan’a hakarete müsaade etmesine ve düzeltirmemesi tepkileri çekti.

Uydudan yapılan yayının gecikmeli olarak canlı yayına geldiğini bilen uzmanlar ihmal olabileceği iddiasında bulundu.

Kaynak: Haber 7

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri