Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Mumcu'yu Perinçek mi öldürttü?

01.01.2010 05:04
Bu iddiayı eski teröristin yönettiği site ortaya attı. İşte Nasname isimli sitedeki iddia;

Terör örgütü PKK'nın eski yöneticilerinden Şükrü Gülmüş'ün yönettiği internet sitesi, Uğur Mumcu cinayetiyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.
 
'Nasname' isimli sitede, Azat Ararat imzasıyla yayınlanan yazıda, "Yalçın Küçük, Doğu Perinçek ve Öcalan, Mumcu'nun ortadan kaldırılmasına karar verdi. Korkut Eken'e havale edildi. Eken de eylem için Mahmut Yıldırım (Yeşil) ve İrfan Özcan'ı görevlendirdi." denildi.

Yazıda, Mumcu'nun PKK ile derin devlet bağlantısını çözdüğü için öldürüldüğü öne sürüldü. Mumcu'nun öldürülmesi ve diğer faili meçhul cinayetlerin bilinçli olarak bir muammaya çevrildiğinin belirtildiği yazıda şu iddialarda bulunuldu:

"Mumcu, Öcalan ve devlet ilişkisini deşifre etti. Mumcu, bu olayı araştırmaya başlayınca ve günlük yazılarında bunun sinyalini verince hem Öcalan'ın, hem de onu büyütüp besleyenlerin eteği tutuşmuştu."

Olayda İrfan Özcan, Alayi Bey Uslukaya, Mikail Sarı, Semih Tufan Gülaltay'ın tetikçi olarak kullanıldığı öne sürülen yazıda, detaylı bilgi veriliyor. Mumcu suikastının, Özel Kuvvetler Komutanlığı ile onun oluşturduğu paravan örgütlerin açığa çıkmaması amacıyla gerçekleştirildiği iddia edildi. 

Bu haber toplam 2204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri