Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'a yeni havaalanı projesi

25.08.2010 22:44
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın ihtiyaca cevap vermekte güçlük çektiğine dikkat çekerek, "Silivri'yi ilgilendiren iki büyük projemiz var.

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Silivri'de AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi. Yıldırım, daha sonra esnaf ziyareti yaptı. Akşam saatlerinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Muharrem Eren, Şoförler Odası Başkanı Zafer Aşkın, Silivri Birlik Başkanı Emin Uysal ve Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı sorunlarını içeren birer dosya verdi.

"HAVAALANI UYGUN GÖRÜLÜRSE YAPILACAK"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, partililer ve oda başkanlarının da katıldığı toplantıda, hava, deniz ve kara yolları ulaşımında çok büyük mesafeler kat ettiklerini belirtti. Yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye'nin Avrupa'nın ve dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdiğini kaydeden Bakan Yıldırım, "Silivri'yi ilgilendiren iki büyük projemiz var. Bunlar 3. köprü ve havaalanı projesi. Bu konuda çok ciddi ilerlemeler kaydettik. Atatürk Havaalanı artık ihtiyaca karşılık veremiyor. Bu nedenle yeni havaalanları çalışmamız olacak. Düşünülen yeni havaalanları arasında Silivri'nin de ismi geçiyor. Gönül ister ki Silivri'ye yapılsın. Fakat havaalanı yapılması için gerekli şartlar var. Bu şartların uygunluğu araştırılıyor. Uygun görülen yere yeni havaalanını yapacağız" diye konuştu.

"GÖZ GÖRE GÖRE HAYIR DİYORLAR"

Bakan Yıldırım, referanduma ilişkin yaptığı açıklamada ise, ana muhalefet partili milletvekillerinin dahi anayasa değişikliğindeki maddelerin yerinde olduğunu söylediklerini ama sırf muhalefet olsun diye hayır dediklerini ileri sürerek, "Öngörülen anayasa değişikliğindeki maddelerin hepsi halkın menfaatine olmasına rağmen göz göre göre hayır diyorlar" ifadelerini kaydetti. Bakan Yıldırım'ın konuşması sık sık partililer tarafından alkışlarla kesildi.

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri