Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülker, makarna pazarına da girdi

06 Aralık 2008 / 17:03
Bisküvi ve Çikolata ile yola çıkan, meşrubat ile alan genişleten Ülker, yağ, sütlü ürünler derken Bizim Mutfak; markası ile makarna pazarına da girdi.

Bizim Mutfak Makarna ile 2009 yılı sonunda yüzde 5 pazar payına ulaşmayı hedefleyen Ülker'den yapılan açıklamada, Bizim Mutfak'ın, geniş ürün gamına makarnayı da eklediği belirtilerek, kelebek, fiyonk, ince uzun, burgu, spagetti, arpa ve tel şehriye olmak üzere 7 çeşit ile makarna pazarına giriş yaptığı duyuruldu.

Tüketicinin markaya güveni ve yoğun talebi sonucu makarna sektörüne girmeye karar veren Bizim Mutfak'ın, 86 çeşitten oluşan geniş ürün gamı ile mutfakları zenginleştirdiği kaydedilen açıklamada, çorba, bulyon, harç, ketçap, mayonez, un, vanilin, kabartma tozu, kakao, pirinç unu, nişasta, pudra şekeri, krep, püre, turşu yap, soyet ve bakliyattan sonra makarnayı da bünyesine ekleyen Bizim Mutfak'ın toplam 18 kategoride varlık gösterdiği hatırlatıldı.

Verilen bilgiye göre, vitamin ve mineraller bakımından zengin ve yararlı bir besin kaynağı olan makarna yağ, sodyum ve kalori oranı çok düşük ve hızlıca enerjiye dönüşüyor. Makarnanın üretiminde Türkiye ilk 5 ülke arasında yer alırken, yıllık kişi başı tüketimde ise 17. sırada bulunuyor.

(aa)


Kaynak:
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri