Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülker 2008'de de büyüyecek

14 Mayıs 2008 / 09:50
Ülker grubu 2008'de yeniliklerle büyüyecek.

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Tütüncü, 2008'de inovasyon odaklı yatırımlarının devam edeceğini belirterek, "En önemli yatırımlarımızı süt alanında gerçekleştiriyoruz. Bir fabrika daha kurmak için çalışmalarımız olacak" dedi

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, büyüme odaklı, genç ve yenilikçi olarak tanımladığı Süt ve Sütlü Ürünler Grubu'nun, 2008 yılında 'yeniliklerle' büyümeyi hedeflediğini söyledi.

Tütüncü, bu amaçla yeni markaları Dolcia ve Pasifik ile birlikte, sürülebilir peynir pazarına yenilikçi çeşitleri ve yepyeni bir yüzle Fidella markasını kazandırdıklarını belirtti. Kısa zamanda kendini kanıtlayan ve çocuk gelişimi segmentine başarılı bir giriş yapan Smartt ve İçim Light serisini yeni ürünlerle çeşitlendirdiklerini söyleyen Tütüncü, ana marka olarak İçim'in gelişmeye devam edeceğini vurguladı.

Tütüncü, genç bir marka olmasına rağmen İçim'in Nielsen'in Markalar 2007 raporuna göre süt, ayran ve yoğurt kategorilerinde ilk akla gelen 3 marka arasında olduğunu belirtti.

SÜTE YATIRIM ÖNEMLİ

Gıda ve İçecek Grubu olarak 'süte yatırımı' önemsediklerini vurgulayan Tütüncü, “En önemli yatırımlarımızı süt alanında gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin en büyük süt ve sütlü ürünler üreticisi konumundaki Ülker Ak Gıda'nın Pamukova ve Karaman'daki fabrikalarının ardından, 2008 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirmek konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. 2007 yılındaki yatırımlarla istihdamımızı 1.600'e, günlük süt üretim kapasitemizi 2.100 tona çıkardık. Şu an iki fabrikamızda 500 farklı ürün üretiyoruz” dedi.

İÇİM, TÜRKİYE'NİN YILDIZI

Tütüncü, Grubun Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinin 423 milyon YTL olan 2007 cirosu ve ilk 4 ayda gerçekleştirdiği yatırımlarla gerek üretim, gerekse kapasite olarak Türkiye'nin en büyüğü olduğunu vurguladı. Tütüncü, 2007'de İçim'in Türkiye Süt ve Sütlü Ürünler pazarının yıldız markası olduğunu, süt ve sütlü ürünler pazarında payını en çok artıran marka konumuna yükseldiğini belirterek ürün çeşidini arttıracaklarını da sözlerine ekledi.

Yeni marka ve çeşitler sektörü canlandırdı

Mehmet Tütüncü, tüketicileri Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinde yeni ürünlerle buluşturmaya devam ettiklerini belirterek, "Yeni markalar Dolcia ve Pasifik'in yanı sıra Fidella, Smartt ve İçim Light serisinin yeni çeşitleri pazarı hareketlendiriyor" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri