Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ülkeyi bölmek isteyenler var"

20 Aralık 2008 / 15:54
Başbakan Erdoğan, bölgesel milliyetçiliğe karşı olduklarını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölgesel milliyetçiliğe karşı olduklarını söyledi. Yola çıkarken böyle bir şeye prim vermeyeceklerini söylediklerini belirten Başbakan Erdoğna, "Bugünlerde bir moda var; bizi bölmek isteyenler var. Bölgesel milliyetçilik yapmak, etnik milliyetçilik yapmak istiyenler var. Yola çıkerken buna pirim veremeyeceğmizi söydik. Bölgesel milliyetçiliğe karşıyız. Bizim için Marmara neyse, Ege, Akdeniz neyse bilesiniz ki orta Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi o dur." dedi.

Başbakan Erdoğan bir dizi toplu açılış töreni ve partisinin seçim mitingine katılmak üzere Bursa'ya geldi. Afet Yönetim Merkezi'ne saat 12. 45'de helikopterle inen Başbakan Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'yı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, milletvekilleri ve Bursa Valisi Şahabettin Harput karşıladı. Başbakan Erdoğan Başbakanlık otobüsüyle merkez Osmangazi ilçesi Çarşamba semtindeki Bursa Valiliği'ne geçerek bir süre dinlendi. Daha sonra Bursa Büyükşehir, Osmangazi ve Yıldırım belediyelerinin yatırımlarının açılışnı yapmak ve mitingte katılmak için Şehreküstü Meydanı'na geçti. Yağmurlu havaya rağmen alanı dolduran binlerce kişi Başbakan'ı büyük bir coşkuyla karşıladı.

Kürsüye ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin geldi. Bursa'daki değişimin herkes tarafından farkedildiğini belirten Hikmet Şahin, "Mutluyum, gururluyum, 5 yıl için verilen görevi en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. Bizi haksız yere eleştiriler . Bursa'da kimden gelirse gelsin kimsenin çıkarlarını alet olmadık, olmayacağız. Bireysel çıkarmarı yerine getirmediğimiz için bize kırılanlar darılanlar oldu. Herkesin başkanıydık, Bursa'nın başkanı olmaya devaml ediyoruz. enim ve ailem için bu kente bu ülkeye ve bu davaya hizmet etmek en büyük şereftir. Kalbinin olmanın mutluluğu ve huzuru içindeyim. İnanıyorum ki, geride hayırla yadedilecek eserler, hoş bir seda bırakıyoruz. Hayat zaten hoş seda bırakmak değil mi" dedi. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın da katıldığı törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, "Yeni döneme giriyoruz." dedi.

Binlerce kişinin alkışları arasında kürsüye gelen Başbakan Erdoğan ise gündeme ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen sadece ceket giyen Başbakan Erdoğan, 'Seninle gurur duyuyoruz' sloganlarına "Biz sizlerle gurur duyuyoruz" diyerek karşılık verdi. Başbakan Erdoğan, konuşmasında Aşık Veysel, Yunus Emre, Mevlana, Şeyh Edebali'den örnekler verdi. Erdoğan konuşmasında, "Benim kürt kardeşimine bakışımla laz, çerkez, Boşnak, Türk kardeşime bakışım arasında en ufak bir fark yoktur. Beni yaradan Allah onları da yarattı, onun içn seviyorum onları. Bugün terör örgütü kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. Bu kadar açık söylüyorum. Kürt kadreşlerimize bir hizmetleri söz konusu değil, kandan, ölümden nemalanıyor. Bizi bölmek, ayrımcılığa sürüklemek istiyorlar.s Böyle birşeye müsaede etmeyeceğiz." dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri