Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkücü başkan gözaltında

18 Eylül 2008 / 15:14
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Levent Temiz, Ergenekon davası kapsamında Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alındı.
Levent Temiz'in Bakırköy'deki ev ve işyerine baskın düzenleyen terörle mücadele şubesi ekipleri Temiz'i gözaltına aldı. Temiz'in Bakırköy, Ebuzziya Caddesindeki bürosu ve Florya Basın Sitesi'deki evinde başlatılan aramalar devam ediyor.


TÜRKEŞ TASFİYE ETTİ


Levent Temiz, Ülkücüler arasında çok tanınan bir isim.

Temiz, Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'in MHP Genel Başkanlığını desteklemişti.Ancak Türkeş'in genel başkanlık yarışını kaybetmesi ile Genel kurul salonunda çıkardığı olaylarla gündeme gelmişti. Devlet Bahçeli'nin Genel Başkanlığa gelişi ile Temiz ve ekibi MHP'den ve Ülkü Ocaklarından tasfiye edildi.


'DİNK NEFRETİMİZİN HEDEFİ' DEMİŞTİ

Levent Temi, Kemal Kerinçsiz'in başkanı olduğu 'Büyük Hukukçular Derneği'ne de üyeydi. Bu süreçte aktif olarak gösterilere katıldı.Hrant Dink'in yazdıkları nedeniyle, hakkında Türklüğe hakaret ettiği yolunda dilekçeler veren ekip içinde yer aldı.

26 Şubat 2004'te AGOS'un kapısına gidip, “Hrant Dink, bundan sonra bütün öfkemizin ve nefretimizin hedefidir” demesi tepki çekmişti.

Levent Temiz, Ergenekon tutuklusu İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek ile de bir araya gelmişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 6908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri