Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkücülere kızdı 5.5 yıl çay içmedi

29.03.2009 01:23
Kavganın faydasız olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu'nun cezaevindeki ülkücü gençlere 'çay' dersi...
5,5 yıl hücrede kaldı. Hücresini Dev-Sol'un yönetim kadrosundan Oğuzhan Müftüoğlu ile paylaştı. Yazıcıoğlu, hücrede kaldığı günleri, "Ben Dev- Sol'un lideriyle aynı hücreyi paylaştım ve bir gün, 'koskoca Türkiye'yi paylaşamadık, ama şu 2,5 metrekarelik hücreyi paylaşıyoruz' dedim. Yani, bu bana şunu öğretti: Kavgaların hiç kimseye faydası yoktur" sözleriyle anlatmıştı.

Son 2 yılını da yine koğuşta geçirdi.Koğuşta birlikte kaldığı Adana Davası'ndan gelen ülkücü gençlerin çay için kavga etmesine kızan Yazıcıoğlu, "Madem ki bu çayı adam gibi içemiyorsunuz, ben de içmiyorum" diyerek tepki göstermiş ve hapisten çıkana kadar bir daha çay içmemişti.

Yazıcıoğlu, hapishanede kendisine hediye getirilen yumurta topuk ayakkabıyı da hiç giymemiş, beğenen bir arkadaşına hediye etmişti. Yazıcıoğlu o sürede hiç tespih çekmediğini de ifade etmişti. Ülkücü arkadaşlarından Abdullah Çatlı yüreğinde hep arkadaşı olarak kaldı. Çatlı'nın vefatının ardından cenazesine katılarak "delikanlı tavrını" da ortaya koymuştu.


Bu haber toplam 12438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri