Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkücü-Kürt provakasyonu

10 Ekim 2008 / 09:51
Kürtlerin yoğun yaşadığı şehirde, duvarlara Kürtleri tahrik etmek için yazılan ve "ülkücüler yazıyormuş" imajı verilen provokasyon, bozuldu..
Iğdır'da şehir merkezinin çeşitli yerlerine provokatif duvar yazıları yazıldı. Ülkü Ocakları Dergisi Temsilciliği üyeleri, kendilerinin böyle yazılar yazmadığını belirterek yazıları teker teker sildi.

Iğdır şehir merkezinde önceki gece çeşitli cadde ve sokaklardaki duvarlara boya ile yazılan ve ülkücü sloganlar içeren yazılar, Iğdır Ülkü Ocakları Dergisi Temsilciliği mensupları tarafından üzeri kireç ile boyanarak silindi. Ülkü Ocakları Dergisi Iğdır Temsilcisi Mücahit Yalçın, şehrin Bağlar Mahallesi, Topçular Sokak ve Atatürk Caddesi'nde kimliği belirsiz kişiler tarafından yazılan ülkücü sloganları kendilerinin yazmadığını söyledi. Yalçın, yazıların amacının provokasyon olduğuna dikkat çekti.

Kardeş kavgası istemediklerini belirten Yalçın, "Birileri bizlerin adını kullanmıştır. Hiç kimsenin oyununa gelmeyeceğiz. Kimse bizi sokağa çekemeyecektir." dedi. Bu arada şehrin çeşitli yerlerine provokatif amaçlı 'Türk'e kefen giydirmek hangi i... haddine, şehitler ölmez, Apo'nun .... yıldıramaz bizleri, dişe diş kana kan intikam, Ülkücü militanlar" sloganları yazılmıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 15034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri