Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluç,Toroğlu'na kazma dedi

12 Eylül 2008 / 11:28
Yapay çim polemiği büyüyor. Yapay çimi şişme kadına benzeten Erman Toroğlu'na Uluç'un yanıtı sert oldu. Bakın nler söyledi?
Hıncal Uluç "Suni çimde oynamak, plastik kadınla sevişmek gibidir" diyen Erman Toroğlu'na takıldı. Toroğlu'na "Sallama Erman" diyen Uluç merak ettiği soruları bir bir sordu:

"Meydanı boş bulunca sallamaya meraklı Erman Toroğlu soruma yanıt veremeyince gene belden aşağı dalmış..

Efendim Ankara'ya yapay çimi yapan Hollanda firmasının temsilcisi Ünal Özüak arkadaşımmış da ondan eleştirmişim Erman'ı... (...)

"Çim sahada oynamadın. Şişme kadınla da yatmadın. O zaman bu ikisinin aynı olduğunu nasıl söylüyorsun" dedim ben, tamam mı?.

KAZMA GİBİ BİR FUTBOLCUYDU

Erman, Ankara'da uzun yıllar oynadı. Kazma denen türde bir stoperdi. Futbola dış sahalarda başladı. Beton.. İç saha da yazın kum, kışın kömür tozu olurdu. Kar bastığında da donardı.

Kazmalar için bire birdir kötü saha.. Yüzey düzeldikçe, klas futbolcunun işi kolaylaşır, kazma zorlanmaya başlar.. Kazmalar kaliteli yüzeyi sevmezler bu yüzden..

SEN NE ZAMAN ÇİM SAHADA OYNADIN?

Şimdi Erman hayatının hangi döneminde, ne kadar çimde oynadı bu bir?.. Aralık ayında kalır mı çim, kardan, buzdan ve dondan ve üzerinde oynanan yığınla maçtan?. (...) Bir de o sert iklimiyle Ankara'da bir stat doğal çimle 34 haftada 51 maçı kaldırır mı?.
O zaman alttan ısınmalı, donmayan, bataklığa dönmeyen yapay çim daha insancıl, güzel futbola daha uygun değil mi?.

SALLAMA ERMAN!

(...) "Yapay çimle, doğal çim arasında sakatlık açısından önemli bir fark yoktur." (Ayrıntılar: 9 Eylül Sabah/ Levent Tüzemen). Ya sen "Sakatlıklar artar" diye sallarken neyi araştırdın Erman?. .

Ben bu işten milyonları götürdüm. Onu geç, sorularıma yanıt ver, verebiliyorsan.. Hıncal'a yanıt veremeyenlerin belden aşağı vurma ucuzluklarını millet yemiyor artık, tamam mı?
Kaynak:
Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri