Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluç demediğini bırakmadı

07 Ağustos 2008 / 16:21
Olimpiyat Oyunları yayını daha başlamadı ama Hıncal Uluç, TRT'yi yerden yere vurmaya başladı. İyi de neden? Uluç'un derdi ne?

Hıncal Uluç Sabah Gazetesi yazarı ancak Hürriyet Gazetesi'nin spor ekinde de soru cevap yorum yazıyor...

Dünkü yorumu çok ilginçti çünkü "TRT Olimpiyat Oyunlarında sınıfta" diyordu. Uzun uzun TRT'nin Olimpiyat Oyunlarını iyi yayınlayamayacağını anlatıyordu.. Gerekçesi ise "TRT'nin iyi programlama yapmadığı"ydı..

Olimpiyat Oyunları başlamadan Olimpiyat yayınının eleştirilmesi bir yana Türkiye'de Olimpiyat üzerine TRT den başka yayın yapabilecek bir kuruluş olmaması bir yana.

Üstelik yıllardır TRT'nin Olimpiyat programına da kimse itiraz etmiyor çünkü hemen herşey yayınlanıyor.

Peki neden Hıncal Uluç, TRT yayınını daha yayın başlamadan eleştiriyor?

Sebep basit:
Bilindiği gibi Hıncal Uluç TRT'nin yayınladığı Olimpiyatların gediklisi.. Cüneyt Koryürek ölünce bu sektörün sadece kendisine kaldığını düşünüyor ve TRT'den teklif bekliyor.

Uluç, bugünkü Sabah Gazetesi'nde de Olimpiyatlara gidemediğini yana yakıla yazıyordu.

Bir hatırlatma daha

TRT yönetimi Hıncal Uluç'la bir kez buluşmanın sonunun ne olduğunu iyi biliyor. Eski TRT Genel Müdürü Yücel Yener, Uluç'u bir programda 8 yıl önce danışman yaptı ve her ay dönemin parasıyla 25 milyar vermek zorunda kalmıştı. Üstelik yine de yaranamamıştı.

Şenöl Demiröz de Uluç'un istediği kişileri önemli konumlara getirmişti. Ve o kişilerin isimleri çeşitli skandallara bulaşmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri