Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ulusal Yas Talebi

31 Aralık 2008 / 12:23
İsrail'in hava saldırısı düzenlediği Gazze'de durum gittikçe kötüleşiyor. Türkiye'ye 'Filistin için ulusal yas' ilan edilsin talebi geldi
İsrail'in, Gazze'de soykırımı aratmayan katliamlarına sert tepki gösteren MAZLUMDER, ulusal yas ilan edilsin çağrısını yaptı.

MAZLUMDER Genel Başkanı Dr. Ömer Faruk GERGERLİOĞLU: Hükümetten Gazze de ki vahşi saldırılardan sonra ölen ve yaralanan Filistinliler için yas ilan edilmesini talep etti.

Bir basın açıklaması yapan Gergerlioğlu şöyle konuştu: " Son saldırılar da 360 dan fazla ölü ve yaklaşık bin yaralıyı arkasında bırakan vahşi saldırıları bizim vicdanımız artık kaldırmıyor. Türkiye halkı ve hükümeti olarak biz Mazlum olan, zulümden inleyen Filistin halkının yanında acılarını paylaşır durumda olmalıyız. Bunun için de en kısa zaman da Filistinli kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı onlara hissettirmek için ulusal yas ilan edilmelidir. Bunu yapmak, yapamadıklarımıza karşılık bir vicdan borcudur. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden bu konuda biran önce adım atmalarını bekliyoruz."

Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri