Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ulusalcılar Özkan'a tepkili

14 Mayıs 2008 / 10:42
Kanaltürk'ü Koza grubuna satan Tuncay Özkan'a web sitesi bizkackisiyiz.com'dan sert tepkiler yükseliyor.

Sitenin kullanıcıları aldatıldıklarını, tanıdıklarına alay konusu olduklarını yazıyor.

Kanaltürk televizyonunu Koza İpek Grubu'na satan Tuncay Özkan, ulusalcı taraftarlarına yeni vaatlerde bulundu. Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun 'aidatlı üyeleri'nin "Verdiğimiz paralar ne olacak" şeklindeki tepkisi üzerine Özkan, satıştan elde ettiği parayla yeni bir kanal kuracağını söyledi. Tuncay Özkan'a kendi kurduğu "Biz Kaç Kişiyiz Platformu"nun üyelerinden çok sert tepkiler yağıyor.

YENİ KANAL YOLDA

Platform adına yapılan açıklamada ise, Özkan'ın vaadinden söz edilerek, "Yeni kanal yoldadır. Durmak yok duran düşer, yarını kurtarmak için yobazlarla mücadeleye devam. BKK (Biz Kaç Kişiyiz) ve Tuncay Özkan hiç durmadan yobazların üzerine gidecek" denildi. Ancak platform içinde ayrı bir grup tarafından "Tuncay düştü, şimdi paralarını sayıyor. O halde biz çalışmaya devam edelim" şeklinde bir bildiri kaleme alındı.

Ücretli üyeliklerle 1.5 milyona ulaştığı öne sürülen siteden kanala yüklü miktarlarda bağış da toplandığı öğrenildi. Kanalın yaşaması için bağışta bulunanların gösterdiği tepki üzerine Özkan, "kanalı satmasa, Maliye Bakanlığı memurlarının vergi borcu nedeniyle kanalı kapatacağını" ileri sürdü. Bu açıklamalara rağmen tepkiler azalmadı.

BORÇLARI ÖNE SÜRDÜ

Açıklamanın ardından aynı platformda "aidatlı üyeler"den oluşan bir başka grup, Kanaltürk'ün yaşatılması için bu paraları verdiklerini, ancak konu hiç tartışılmadan ve kendilerine danışılmadan kanalın satıldığını kaydettiler.

Bu arada, Özkan'ın çalışanlarla bir toplantı yaptığı, toplantıda çalışanlara satış gerekçelerinin yanı sıra vergi borçları, CHP'den alınan 5.5 trilyon nedeniyle kesilen cezalarla ilgili gelişmeleri anlattığı öğrenildi.

'ULUSALCILAR ALAY KONUSU OLDUK'

Www.bizkackisiyiz.com sitesine gelen binlerce mesajdaki tepkiler, Özkan'ın Cumhuriyet Mitingleri'ne katılanların hassasiyetlerini kullanarak kendisine maddi menfaat sağladığı yönünde. Özkan'a destek verenler, ulusalcıların alay konusu olduğunu tepki mesajlarında dile getiriyor. Bu yöndeki mesajlardan bir kaçı şöyle: - Bütün Türkiye'yi Özkan'ın arkasında gezdik ona güvendik. Artık ben yokum. Bütün gazeteler neler yazıyor, kendimi aldatılmış hissediyorum. İnsanları resmen kandırdınız. - Çevremde ben ve diğer ulusalcılar alay konusu olduk. Dünden beri başım ağırıyor. Kaça satıldığımız soruluyor. Bu utanç içinde yaşamak istemiyorum

TV, elma-armut gibi satılmaz ki

Www.bizkackisiyiz.com sitesinde Özkan'a yönelik sert eleştiriler var. Gelen binlerce mesajda "Özkan'ın cumhuriyet mitinglerini kullandığı ve Kanaltürk'ü 'rakip görüşte bir sermaye grubuna' satarak büyük bir maddi gelir sağladığı" yönünde. İşte yorumlardan bazıları:

 • Eğer bu hareket yalnızca Özkan'a, ya da başka birine bağlı ise zaten yok olmaya mahkum...

 • Sana inanmıştık, sana güvenmiştik. Ama şimdi yıkıldık, umutlarımız umutsuzluğa dönüştü.

 • Yazık oldu sevgili kardeşim Tuncay. Hakikaten yazık oldu. Şu anda sabahın onbiri ama ben kederimden içiyorum.

 • Anlaşılan Tuncay Bey kolay paranın kokusunu aldı. Halkın cebinden topladığını halka verecek mi?

 • Acilen Özkan'dan yüreklere su serpecek bir açıklama bekliyorum. Bir TV, hadi sattım der demez elma armut gibi satılmaz. Kendine inananlara açıklama yapmalıdır.

  * * *

  Kanaltürk'ün satılmasını 'Biz kaç dolarız' başlığıyla veren YeniŞafak, bazı internet kullanıcılarına da ilham kaynağı oldu. Bir grup, www.bizkacdolariz.com adresi açtı. Site bir de 'Biz kaç dolarız' sorusunun yer aldığı bir anket başlattı.

 • Yeni Şafak - Ali Eyvaz

  Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
  DİĞER HABERLER
  Üye İşlemleri