Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Bombaları Kayıp Değil!

21 Temmuz 2008 / 11:18
Ergenekon tutuklularının avukatlarının 'Ümraniye bombaları patlatıldı, deliller karartıldı' iddiaları gerçek dışı çıktı.
Ergenekon tutuklularının avukatlarının 'Ümraniye bombaları patlatıldı, deliller karartıldı' iddiası gerçek dışı. Yedi el bombası dışında, ele geçen bütün bombaların patlayıcıları imha edildi ama gövde ve tapaları savcılığın elinde.

DELİLLER GİTTİ SEVİNCİ SÖNDÜ

Ergenekon tutuklusu Vedat Yenerer'in avukatı Vural Ergül, Ümraniye soruşturmasında ele geçen el bombalarının imha edildiğini dolayısıyla dava konusu delillerin karartıldığı ileri sürmüştü. Soruşturmaya gölge düşüren bu iddia gerçeği yansıtmıyor.

SADECE 7 BOMBA PATLATILDI

Geçen yıl Ümraniye'de Okay Yıldırım'ın evinin çatısında ele geçen 27 ve Eskişehir'de emekli binbaşı Fikret Emek'in annesinin evinde bulunan 12 el bombasından sadece yedisinin patlayıcıları ayrıştırılmadığı için tümüyle imha edildiğini öğrenildi.

KALAN BOMBALAR SAĞLAMDI

Çoğu MKE yapımı olan kalan el bombalarının patlayıcıları imha edildi. Gövde ve tapaları ise delil olarak saklandı. Genelkurmay savcılığı bu bombalarının askeri birlikten nasıl dışarıya çıkarıldığını araştırıyor.

Taraf

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri