Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Unakıtan Benim Vergilerime Dokunmayın

25 Kasım 2008 / 12:43
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, krize yönelik önlem paketiyle ilgili çalışmaları aşağı yukarı tamamladıklarını belirterek, “Sayın Başbakan'a bu konuda brifing vereceğiz
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, krize yönelik önlem paketiyle ilgili çalışmaları aşağı yukarı tamamladıklarını belirterek, “Sayın Başbakan'a bu konuda brifing vereceğiz. Önlem paketi, bunun sonucunda yine Başbakan tarafından açıklanacak” dedi. Unakıtan, önlem paketinde KDV indirimi konusunda, “Yabancı ve yerli yatırımcılar için büyük yatırımlarla ilgili teşvik için çalışılıyor. Yakında o tamamlanır. Ama benim vergilerime dokunmayın” diye konuştu.
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, krize yönelik önlem paketiyle ilgili çalışmaları aşağı yukarı tamamladıklarını belirterek, “Sayın Başbakan'a bu konuda brifing vereceğiz. Önlem paketi, bunun sonucunda yine Başbakan tarafından açıklanacak” dedi.


SON ŞEKLİNİ BAŞBAKAN AÇIKLAYACAK


Unatıkan, Türkiye-Suudi Arabistan Karma Ekonomik Komisyonu 9'uncu dönem toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Unakıtan, bir gazetecinin krize yönelik önlem paketine ilişkin sorusuna, çalışmaların tamamlandığını ve yakın zamanda Başbakan tarafından açıklanacağı yönünde cevap verdi. Unakıtan, söz konusu çalışmalar için de maliye ve diğer konuların da yer aldığını belirterek, “Başbakan'a sunacağız ve ona göre son şekli başbakan tarafından açıklanacak” dedi.


SİVİL AFFINA YÖNELİK ÇALIŞMA


Sivil affına yönelik sorulan soruya Unakıtan AKP hükümetinin sicil affını daha önce çıkardığını anımsattı. Unakıtan, mühim olan ekonomik iyileşmesi ve rahatlaması olduğunu söyleyerek, iş aleminin önünü açmak için gerekirse bu konuda çalışma yapabileceklerini belirtti.


BENİM VERGİLERİME DOKUNMAYIN


Unakıtan, bir gazetecinin “İngiltere önlem paketinde KDV indirimi yaptı. Türkiye'de olur mu?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Yabancı ve yerli yatırımcılar için büyük yatırımlarla ilgili teşvik için çalışılıyor. Yakında o tamamlanır. Ama benim vergilerime dokunmayın. İngiltere yaptı, o yaptı, bu yaptı diye benim vergilerimle oynamayın. Çünkü Türkiye'nin mali disipline devam etmesi lazım. Bu krizin içinden çıkabilmek için mali disiplin lazım.”

Unakıtan, IMF ile ilgili Başbakanın Hindistan'dan dönüşünde açıklama yaptığını anımsatarak, son durumu yine onun açıklayacağını kaydetti.


Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri