Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üniversitelerde Kayıt Haftası

31.08.2010 06:12
Üniversitelere kayıtlar bugün başlıyor. Türkiye'deki tüm üniversitelere kayıtlar 31 Ağustos-7 Eylül arasında yapılacak. Adayların kayıt için kazandıkları üniversiteye bizzat başvurmaları gerekiyor.

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçlarını adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine gönderdi.

Üniversiteyi kazanan adayların, kendileri için sınav sonuç belgesinde belirtilen günde kayıt yaptırmaları gerekiyor. Adaylardan kayıt sırasında nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi istenmeyecek.

Adayların kayıt için kazandıkları üniversiteye bizzat başvurmaları gerekiyor. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek.

Belgeler eksikse kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek. Yükseköğretim kurumları kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek. Üniversitelere kayıtlardan sonra boş kalacak kontenjanlar ile merkezi yerleştirme sırasında boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak.

Üniversitelerin lisans programlarında 33 bin 99, ön lisans programlarında 77 bin 702 kontenjan boş kalmıştı.

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri