Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uras'tan Sav'a tepki

01 Haziran 2008 / 08:02
Uras, CHP'nin solla, emekle, demokrasiyle bir ilgisinin kalmadığını söyledi.
ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın makam odasının dinlenildiği iddialarıyla ilgili olarak, "Genel sekreterinin kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyliyeyim" dedi.

Bursa'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uras, CHP'nin solla, emekle, demokrasiyle bir ilgisinin kalmadığını söyledi. ÖDP'nin 'kocakulak kampanyısı''nı başlatarak bazı partilerin, gazetelerin dinlenmesini ele alan, hukuk mücadelesi başlatan ilk parti olduğunu belirten Uras, kendilerini dikkate almadıklarını kaydetti. Uras, şöyle konuştu: "Evimizi, binalarımızı, telefonlarımızı dinleyeceklerine sözümüzü dinlemeyi tercih etselerdi zaten bu sorunlar olmazdı. ÖDP'nin, solun sözünü dinleselerdi memleket bu hale gelmezdi. 'Genel sekretirinin kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyliyeyim' diye bir laf varmı bilmiyorum ama iktidarı ve muhalefetiyle son derece tuhaf bir durumla karşı karşıyayız''

Önder Sav'ın Peygamber Efendimiz (SAV)'e hakaret içeren sözleriyle ilgili olarak ise Uras, "Biz kültürel ırkçılığa varan yaklaşımları benimsemeyiz. Herkes inancını özgürce yaşamalıdır. Bunlar, alay konusu, hiciv konusu yapılmamalı'' yorumunu yaptı.

"UMARIM TUNCAY ÖZKAN PARTİSİNİ DE SATMAZ"

Tuncay Özkan'ın, parti kurma çalışmaları ile ilgilide değerlenirmede bulunan Uras, "Umarım orda da televizyon kanalı gibi alım-satım olmaz'' diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri