Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet başkanının tek mal varlığı Vosvos'u

06.06.2010 16:23
Latin Amerika’nın en mütevazı liderlerinden Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, tek mal varlığı olarak 1987 model “kaplumbağa” olarak bilinen Volkswagen aracı beyan etti.

Yerel basındaki haberlere göre, eski bir gerilla olan Mujica’nın resmi gazetede yayımlanan mal beyanında sadece 1.900 dolar değerindeki araç bulunuyor.

“Pepe" diye anılan Mujica ayrıca tek geliri olarak 11 bin dolarlık devlet başkanlığı maaşını bildirdi. Mujica, maaşının yüzde 70’ini sosyal konut inşası için geri gönderiyor; yüzde 20’siniyse partisine bağışlıyor.
Latin Amerika’da Şili’nin iş adamı olan Devlet Başkanı Sebastian Pinera’nın mal varlığının 2.2 milyar dolar olduğuna, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner ile eski başkan kocası Nestor Kirchner’in de 2008’de 12 milyon dolar mal beyanında bulunduğuna dikkat çekildi.

Yerel basındaki haberlere göre, eski bir gerilla olan Mujica’nın resmi gazetede yayımlanan mal beyanında sadece 1.900 dolar değerindeki araç bulunuyor. “Pepe” diye anılan Mujica ayrıca tek geliri olarak 11 bin dolarlık devlet başkanlığı maaşını bildirdi. Mujica, maaşının yüzde 70’ini sosyal konut inşası için geri gönderiyor; yüzde 20’siniyse partisine bağışlıyor.
Latin Amerika’da Şili’nin iş adamı olan Devlet Başkanı Sebastian Pinera’nın mal varlığının 2.2 milyar dolar olduğuna, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner ile eski başkan kocası Nestor Kirchner’in de 2008’de 12 milyon dolar mal beyanında bulunduğuna dikkat çekildi.

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri