Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Usame Bin Ladin öldü mü ?

13.09.2009 10:55
El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in 13 Aralık 2001'de öldüğü öne sürüldü
Önde gelen Bin Ladin uzmanlarından Prof. Griffin, son kitabında, yayınlanan ses ve görüntü kayıtlarını ABD Yönetimi’nin tezgâhladığını iddia ediyor.

ABD, dünyanın en pahalı insan avını sürdürüp Usame Bin Ladin’i Afgan dağlarında aramaya devam ederken, El Kaide liderinin çoktan ölmüş olabileceği teorisi güçleniyor. Önde gelen Bin Ladin uzmanlarından olan Profesör David Ray Griffin, yeni piyasaya çıkan “Yaşıyor Mu, Öldü Mü” adlı kitabında bilimsel kanıtlar sunuyor.

ABD’nin başına 50 milyon dolar ödül koyduğu 52 yaşındaki Bin Ladin’in 2001-2008 döneminde yayınlanan tüm mesajlarını inceleyen din araştırmaları uzmanı Griffin’e göre tüm kasetler ABD ve İngiliz gizli servislerinin işi. Griffin’e göre ABD bu sayede Irak ve Afganistan savaşlarına halk desteği sağlamayı sürdürüyor. İşte çarpıcı iddialar:

Böbrek yetmezliğinden

Bin Ladin’in son gerçek ses kaydı, 28 Eylül 2001’de yayınlandı. El Kaide lideri o kasette 11 Eylül saldırılarının sorumluluğunu reddetmiş, “Biz masum öldürmeyiz” demişti.

Son gerçek videosunu 3 Kasım 2001’de yayınladığında, kamuflaj içerisinde son derece solgun görünüyordu. “Kafirlerin başında George W. Bush var” dese de, “11 Eylül’ü biz yapmadık” iddiasını tekrarlamıştı.

Bin Ladin, Donald Rumsfeld ve Hamid Karzai’nin birer kez “ağızlarından kaçırdıkları” gibi, 13 Aralık 2001’de Tora Bora’da böbrek yetmezliğinden öldü. Diyaliz makinesi olmadan yaşaması imkansızdı.

Kalın burunlu sağlak

Bu tarihten sonra yayınlanan ve 11 Eylül’ün sorumluluğunu üstlenen görüntülerdeki kişi, makyajla Bin Ladin’e benzetilmiş bir aktördü. Kalın burnu, cüssesi, büyük elleri, esmerliği ve farklı sakal rengi onu ele veriyor.

Vahhabiler asla altın takmaz. Bazı görüntülerde Bin Ladin altın yüzük takıyor. Ayrıca Bin Ladin solak, oysa görüntülerde sağ elle yazıyor.

Bin Ladin bir kasetinde “11 Eylül’de demir iskeletli o koca binaları yıktık” diyor. Oysa bir inşaat mühendisi olarak bunu söylemez, çünkü gökdelenlerin demir değil, çelik iskeletli olduğunu bilir.


Bu haber toplam 5370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri