Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar'da işsizlere iş imkanı

04.03.2010 21:23
Üsküdar Belediyesi İŞ-KUR ile imzaladığı protokol çerçevesinde işsiz vatandaşlara iş imkanı sağlayacak.

Üsküdar Belediyesi, İŞ-KUR ile imzaladığı protokol çerçevesinde işsiz vatandaşlara meslek edindirmeye yönelik sertifikalı kurslarına 22 Şubat Pazartesi günü itibariyle başladı.

İlk etapta; Elektrik tesisatçılığı, Aşçılık, Sigortacılık, Emlak Komisyonculuğu, Perakende Satış, Hasta ve Yaşlı Bakımı, Eğitici Anne ve Çocuk Bakımı, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı ile Kuaförlük branşlarında kurslar düzenlenirken, kurslardan 220 işsiz Üsküdarlı yararlanıyor.

Kursiyerlere gidecekleri Meslek Edindirme Kursları için günlük olarak 15 TL ödenecek.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; Üsküdar’ın 520 bin nüfusa sahip olmakla birlikte genç nüfus sayısı fazla olan bir ilçe olduğunu, buna paralel olarak karşılarına çıkan en büyük sorunun işsizlik olduğunu ifade ederken, işsizlik sorununun sadece bireyleri değil, o bireylerin ailelerini ve dolayısıyla geniş kitleleri ilgilendirdiğini ve bu konunun bir sosyal yara olduğunu söyledi. Mustafa Kara, göreve geldikleri dönemden bu yana 6 binden fazla işsiz vatandaşın iş bulmak amacıyla kendilerine başvuruda bulunduğunu, Üsküdar Belediyesi olarak bu soruna çözüm bulmak amacıyla göreve geldikleri günden itibaren canla başla çalıştıklarını, projeler ürettiklerini ve bu projeleri yakından takip ettiklerini, İŞ-KUR ile protokol yaptıklarını, iş adamları ile sık sık bir araya geldiklerini ve nihayetinde 9 branşta kurs açtıklarını ifade etti. Mustafa Kara açıklamalarının sonunda yeni sosyal projeler üreterek Üsküdar’a maksimum katkıyı sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarının da altını çizdi.

Bu haber toplam 2594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri